Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizzair, Ryanair fapados...

Wizzair, Ryanair fapados járatokkal való repülés folyamatát letudná írni valaki?

Figyelt kérdés

Még soha nem repültem fapados légitársaságokkal, csak hosszabb utakra qatar, china airlines-szal, amik a poggyászt magukban foglalták, stb. Nem repültem sokszor életemben, 6x összesen.


Ugye itt csak felvihető kézipoggyászt / hátizsákot/ viszek majd magammal.


A check-in -ért is fizetni kell, hacsak nem online csinálom meg, amit megszoktam mindig, de én sorba is szoktam állni, ott bemutatom a kinyomtatott jegyet, meg feladom a csomagokat, megnyugszok hogy semmit nem szúrtam el, és ilyenek :D


Na most ez hogy működik pl wizzairnél, ha csak képzi poggyászom van, és megcsinálom az online check-int?


Letudná valaki írni a dolgok folyamatát?



2023. jún. 3. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha megvan az online check in, lesz online jegyed is, de szerintem érdemesebb letölteni az alkalmazást a jegyhez, ott jobban müködött nekem.


Elmész a reptérre és ha van feladni való csomagod, akkor azt feladod. Ha nincs, de pl kézit szeretnél feladni, akkor marha sokat kell érte majd fizetned.


Átmész az ellenőrzésen és mész a kapudhoz. Ott nagyon figyelik, hogy valakinek nem nagyobb-e a pogyássza vagy a táskája mint a méret. Ha csak a gyanú is felmerül, hogy nagyobb, akkor megméretettik, reménykedve, hogy le tudnak rólad húzni egy kis pénzt. Mert hát ebből él ez a légitársaság.


Továbbá fent a gépen is próbálnak minél több mindent eladni neked. Az ülésed pedig ott fent nagyon kicsi. De nem annyira más mint egy Legacy társaság, csak hát abban, hogy ott akarnak lehúzni ahol tudnak.

2023. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

1) csomagfeladás/check-in (kihagyhatod)

2) Biztonsági ellenőrzés (ugyanaz)

3) Kapu: a fapadosok kapuit általában elrakják a világ végére, sok reptéren 10-20 percet gyalogolhatsz.

2 sor szokott lenni egy priority és egy sima. Jó sorba állj.

Itt ellenőrzik a jegyedet és az útleveledet, de nézhetik a csomag méretet, ha túl nagy, akkor fel kell adni jó drágán.

2023. jún. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Ja és annyi, hogy a beszállókártya mindegyik lépésnél kell.
2023. jún. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!


Beszallokartya az appon keresztul elerheto, es azt csak felmutatom, qr -t bescannelik es annyi?

2023. jún. 3. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyi.
2023. jún. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Le tudná.
2023. jún. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi különbség max 2 órás késés. 2.) A tranzit a lehetnek hihetetlen élmények , de arról nem a repulotarsasag tehet. 3.)Most jut eszembe nekem nem volt biztosítva a jegyek és akkor csalt egy kormány és elbuktam az utazást. Nem engedték fel a repülőre. De szerintem nem én voltam egyedül csak a többiek korábban már hazamentek , mert csak 30-an voltak a gépen és a mellette lévő kapuknál is csak 20-an szálltak fel a gépre.Ua-ba az országba ment az összes. A fapados csak az unió és a szomszédjaiba jó. Szerintem nem szabad messzebb menni!!!!
2023. jún. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!