Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ryanair-nél mennyire szigorúak...

Ryanair-nél mennyire szigorúak a kézipoggyász méretét illetően?

Figyelt kérdés

hivatalosan 40*30*20 van megadva a túrahátizsákom meg kb 50*30*20. Centire lemérik vagy csak ránéznek és ha szemre nem kétszer akkora mint az engedélyezett akkor felengedik?


Illetve, ha így nem szokták felengedni akkor ha kiveszem a merevítő vasat a hátából és annyira összenyomom úgy már átmehet az ellenőrzésen?

Kb full üresen vinném fel a gépre viszont ahová megyek ott szükségem lesz a helyre, de az meg elég nagy genyóság lenne szerintem, hogy a félig üres hátizsákra fizessek még poggyászköltséget is. Köszi a tapasztalatokat előre is!



2023. jún. 18. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyanús, akkor egy fém keretbe kell belepróbálni.

Ha bele tudod préselni, akkor viheted.

2023. jún. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vannak ilyen belepróbálgatós dobozok a Liszt Ferencen is? Tehát mielőtt becsekkolnék le tudom mérni hogy jó e? Mert ha igen akkor lehet vinnék plusz egy kisebb táskát és ha minden kötél szakad átpakolnék abba
2023. jún. 18. 15:08
 3/13 anonim ***** válasza:

Régebben biztosan volt, de hogy most van-e, arra nem vennék mérget.


[link]

Ez pár éves kép, itt a jobb oldalon ott van a kukásmellényes nő mögött.

2023. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Wizzair mennyire szigoru? En is ezen tanakodok most, kicsit nagyobb a fedelzeti poggyaszom
2023. jún. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4: Ugyanaz. Általában nem nézik, de van amikor bekeményítenek.
2023. jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utaztam többször Ryanairrel és Wizzairral is mostanában, ránézésre engedték, láttam előttünk a sorban, hogy felengedtek simán nagyobb hátizsákokat is, de ha valaki kétszer akkora "kézipoggyásszt" akart felvinni (gurulós banyatankot), azt már betetették a keretbe a beszállásnál. Kint van elvileg kerete minden légitársaságnak, de ember legyen a talpán, aki megtalálja a sok között.
2023. jún. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja és annyi, hogy a mi hátizsákjaink csak papíron férnek bele a keretbe, megpakolva jóval több és sose volt belőle gond. :)
2023. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kevered a Wizzair es Ryanair csomagszabalyzatat.

"Fontos: a fedélzetre Standard jeggyel csak a kis méretű kézipoggyász (40 x 20 x 25 cm) vihető fel (a poggyász-méret ellenőrző keret mérete: 42 x 20 x 30 cm)."

8-10 centivel hosszabb mint megengedett...es 5 centivel szelesebb. Egy gyakorlott szemu rogton eszreveszi: ez a fizetos kategoria.

2023. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs benne merevites és nincs teli pakolva akkor biztosan bele tudod tenni a keretbe


Nem szoktak nagyon szigorúan nézni a hatizsakot

2023. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a válaszokat akkor valószínűleg fel tudom vinni a gépre!
2023. jún. 19. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!