Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lufthansa géppel utaztál?...

Lufthansa géppel utaztál? Késett? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
2023. okt. 5. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez miért lényeges? A késés mindig egyedi eset, az adott gépet/járatot érinti, nem lehet belőle általánosítani.
2023. okt. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegszer utazom Lufthansával is. Annyit nem szoktak késni, hogy kártérítésre legyél jogosult. Európán belül egyébként is pillanatok alatt a célállomáson vagy. A Budapestről Frankfurtba vagy Münchenbe induló Lufthansa járatok mind ráhordó járatok, muszáj elérniük a csatlakozást. Már jártunk úgy, hogy a chicagoi járathoz rohannunk kellett, már azt hittük nem lesz meg a ráhordó járat miatt, de meglepetésünkre a személyzet mosolyogva várt, mondták, hogy tudták, hogy késünk, mindenképp meg akartak várni. Ha ugyanis elindulnak a menetrend szerint 40 perccel korábban, akkor, mivel aznap nem volt több járat, szállodát, transzfert és étkezés vouchert kellett volna adniuk. A 40 percet ilyen távon simán képesek behozni, pontosan is érkeztünk.

Volt ilyen Dallasból hazafelé jövet, már majdnem kezdődött a boarding amikor törölték a járatot. Szerencsére nem időjárás miatt, mert az vis maior, hanem műszaki hiba miatt, de a fenti szolgáltatásokat megkaptam és a 600 eurós kártérítést is, igaz, azt majd egy évvel később.

2023. okt. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Utaztam, semmi gond nem volt vele.
2023. okt. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer akartam, akkor pont törölték a járatot előző este.
2023. okt. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 winR ***** válasza:
68%
Én utaztam nyáron 4-szer, ebből két tengerentúli volt. Nem késtek, és jó volt az A380-on a business class is.
2023. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 jakis válasza:
55%
A MÁV többet késik.
2023. okt. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon sokszor utaztam velük Európán belül, átszállással is - sokszor Londonba, mikor ott dolgoztam, mert Lufi törzsutas vagyok -, és többször interkontinentális járaton is. Igaz, utoljára még covid előtt. Összességében elégedett vagyok velük, #1-es és #2-es jól leírta, sőt kiegészíteném annyival, hogy nekem pont egy DUS-LHR járatot töröltek időjárás miatt és rendkívül korrektek voltak (2015 körül történt)! BUD-DUS megérkezett időben Düsseldorfba, de akkora szél volt - tehát időjárás miatt lett törölve a járatom - Londonban, hogy LHR-ról szóltak, hogy föl se szálljunk, mert Londonban lehetetlen és úgysem engednek leszállni egyik reptéren sem, olyan szél van és lesz is egész este/éjjel. Mindenki külön taxit kapott - tehát nem egy buszra tették fel az ismeretlen utasokat, holott a repcsin is együtt utaztunk (volna) -, Marriottban szállásoltak el minket, egy egész taxikaraván érkezett a hotelhez, 20 EUR-os vacsorakupon és reggeli a hotelben mindenkinek. A legszebb az volt tőlük, hogy mindenkit megkérdeztek, hogy mennyire sietős, és a másnapi DUS-LHR járatokra úgy próbáltak elosztani minket, hogy mindenkinek jó legyen. Nekem az volt mert dolgozni mentem, reggel 4-re jött értünk a taxi - szintén külön-külön és a 6 órás első járattal mentünk - és mivel még nem volt reggeliztetés a hotelben reggel 4-kor, nekünk csináltak úticsomagot az éjszaka alatt, de kb. másfél kilósat. Különböző szendvicsek, üdítő, joghurt, keksz, csoki is volt benne, tehát mi sem maradtunk le a reggeliről. Jól láthatóan a spórolás/költségcsökkentés náluk is megtörtént, pl. "belföldi európai" járatokon is volt régebben szendvics, üdítő/sör, aztán ebből lett szép lassan twix/mars szelet és pohár víz, aztán már csak pohár víz. De ez a fajta minőségromlás minden társaságra - és sajnos az egész világra - igaz. Az tuti, ha ők törölnek bármi okból, nem hagynak csak úgy a reptéren, mint a fapadok. Ha messzire mész, akkor meg megvárnak, ahogy előttem is írták, vagy ha van járat kb. két-három órával később és szabad hely rajta, azzal mehetsz tovább.
2023. okt. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!