Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha nem lehet felvinni gyufát,...

Ha nem lehet felvinni gyufát, öngyújtót a gépre akkor hogy cigiznek az emberek a kijelölt dohányzókban?

Figyelt kérdés
A biztonsági ellenörzésnél elveszik ugy tudom, viszont láttam valamelyik reptéren üveg szobát a kapuk környékén ahol cigiztek az utasok. Hogyan gyujtják meg a cigit?
2023. okt. 8. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem még sosem vették el a gyújtót.

Kézipoggyásszal nyaraltam legutóbb, emlékbe is hoztam pár gyújtót, gond nélkül haza is hoztam.

2023. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lufthansa mindig irja check-in alkalmaval hogy semmi gyulekony vagy robbano anyagot ne vigyek
2023. okt. 8. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is volt gyújtó, nem mondtak rá semmit egyszer sem.
2023. okt. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lufthansával még pont nem repültem, de pl. Qatar, KLM, Turkish, Wizz mind felengedte eddig, pedig szerintem a gyúlékony és robbanó anyag ott is tilos (a biztonsági ellenőrzés pedig közös...). Annyit megtettem, hogy pl. szuvenírnek vettem benzines gyújtót is, és azt nem töltettem meg a boltban, csak itthon.

A piperecuccok között is lehet alkoholtartalmú (mondjuk parfüm), ami gyúlékony, mégis felengedik, szerintem a gyújtón sem akadnak fenn.

Az a másik, hogy biztos árulnak gyújtót a duty free shopokban is.

Akitől pedig véletlenül mégis elveszik, és venni sem akar, akkor tudni kérni mástól a kijelölt dohányzóhelyen 🙂

2023. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szabály szerint öngyújtó 1db lehet nálad, de a kutyát nem érdekli az sem ha 3 van.
2023. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán először olvasd el a szabályzatot töki. Ha nem megy kérj meg valakit aki tud olvasni.
2023. okt. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennél jelentősen bonyulultabb a helyzet. A legtöbb Magyarországról indított úton (értsd EU és peremvidékei) vihetsz fel egy gyújtót saját felhasználásra, de teljesen országfüggő, hogy hol mit engednek meg. Indiában mind belföldi, mind nemzetközi járatokon kidobatják a gyújtót, de például Üzbegisztánban is ez a módi. Ezeken a helyeken jellemzően van szivargyújtó a reptéri dohányzókban.
2023. okt. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!