Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Budapest airport-on magyarként...

Budapest airport-on magyarként is csak angolul kommunikálnak veled (pl. CheckIn-nél)? Ha magyarul köszönök akkor átváltanak magyarra, vagy mindenképp angol a preferált?

Figyelt kérdés
Nincs különösebb gondom az angollal, csak szerintem furán veszi ki magát, amikor két magyar angolul beszél egymással anélkül, hogy annak egyéb célja lenne. Azt is megértem, hogy ők nem kezdik el találgatni, hogy ki magyar és ki nem, ezért tettem a kérdésbe, hogy "ha magyarul köszönök".

márc. 23. 20:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Tavaly nyáron utaztam, akkor egy fickó mászkált körben ott ahol ültem hogy "wheelchair, ki kérte a wheelchair-t" 🤣🤣🤣


Amúgy ha kb egész nap x nyelven beszélsz, akkor hirtelen nem oylan egyszerű átváltani.

márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A Lufthansa történetben előfordulhat, hogy nem tudtak magyarul, mert őket a Celebi szolgálja ki és náluk sok török dolgozik. Amúgy a kérdésre válaszolva magyar személyzettel nem kell angolul beszélned!
márc. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 BeefEater ***** válasza:
100%

Odamegyek a pulthoz, rám köszönnek angolul vagy magyarul. Magyarul reagálok, innentől kezdve magyarul beszélünk.

Az előfordul, hogy a repülőn nem tudnak magyarul, akkor hiába erőltetném mondjuk. Sok légitársaságnál a névtáblákon vannak kis zászlók, hogy lásd, az adott személy milyen nyelven tud veled kommunikálni.

márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Dublinban dolgozom, hetente repulok Budapest - Dublin kozott, soha nem fordult elo, hogy angolul folytattak volna a beszelgetest a ferihegyen, miutan magyarul szolaltam meg.
márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekem volt Ferihegyen, hogy a ryanair kapunál a ground crew egyik tagja nem tudott magyarul, pár suttyó magyar meg nem értette, amikor mondta nekik angolul, hogy nem mehetnek be a priority részre.

Sok takarító és néhány pultos is külföldi.

márc. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Volt olyan talán egy éve a ferihegyi Lufthansa check-in pultnál, hogy a business check-int intéző hölgy azzal kezdte, hogy kéri angolul beszéljünk, mert nem tud magyarul. Nagyon kedves volt és elmondta, hogy albán és két hónapja dolgozik Budapesten. A légiközlekedésben nagyon vegyes a munkaerő, Schwechaton pl rengeteg magyar meg szlovák dolgozik, a pultoknál meg fejkendős arabok, vietnámiak (de ők többnyire tudnak németül). Vannak köztük kedvesek de vannak tahók is. Némelyik profi, másoknak meg én mondom meg mennyibe kerül egy bizonyos szolgáltatás, mert közli velem, hogy ezt meg kell kérdeznie. Ma már azt sem lehet tutira venni, hogy Budapesten a repülőtéren minden munkavállaló magyar, főleg a Covid óta
márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!