Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzban mindegy a...

Önéletrajzban mindegy a betűtípus vagy vannak a munkaadók részéről preferáltabb típusok?

Figyelt kérdés

nov. 17. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
86%
Times new roman a hivatalos
nov. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem Comic Sans-t vagy valami nagyon díszes betűtípust használsz, addig mindegy.

Ja és persze kizárólag PDF-be, mert ugye abba a betűtípus is beágyazódik.

nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

A hiper-fancy kreativ startupok kivetelevel sehova se kuldj be csiricsare, 'jujjdeegyedi' betutipussal irt CV-t. A leheto legegyszerubb, legolvashatobb betutipust valaszd mert ha a HR-esnek kuzdenie kell vele hogy elolvassa, hidd el nem fogja elolvasni.


A 'talpas', azaz Times New Roman- vagy Garamond-jellegu formalisabb, az Arial/Helvetica/Calibri kicsit modernebb, ezektol ne nagyon terj el.

nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ráhibáztál 2-es, nagy kedvencem a Comic Sans MS, de akkor az felejtős :(

Eredetileg abban írtam, aztán áttettem Times New Romanba, de nagyon nem tetszik. Akkor megnézem Arial vagy Calibribe, Helveticat nem találtam. Esetleg a Bookman Old style milyen lenne?

nov. 17. 11:49
 5/21 anonim ***** válasza:
26%
Jo lesz az is, latom nem celod munkat talalni csak "szep" cvt szeretnel amire raneznek es egybol kuka
nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem kell túlgondolni. Inkább amúgy sans serif fontot javasolnék, mert az olvashatóbb, szóval inkább Arial vagy a Word default Tahoma.
nov. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ha ez kell, akkor jó lesz a Times New Roman, végül is nem nekem kell nézegetni, hanem a munkaadónak.
nov. 17. 12:02
 8/21 anonim ***** válasza:
Times New Roman is elfogadott, de mint írtam, a sans serif betűtípusok könnyebben olvashatók és az fontos egy CV-nél!
nov. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Az Ariel-el teszek egy kísérletet, tényleg jobban olvashatónak tűnik.
nov. 17. 12:19
 10/21 anonim ***** válasza:
Én arialt használok mindig
nov. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!