Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Valaki letudná nekem írni,...

Valaki letudná nekem írni, aki repült már, hogy milyen érzés repülni? A felszállás, leszállás érzése, illetve a kanyarodás a levegőben mennyire para? Turbulenciától is félek, hogy fogom tudni kezelni, azt hallottam valaki élvezi, valaki rosszul van.

Figyelt kérdés
Nem vagyok az a hányós típus autóban, buszon, vonaton. Repülőn remélem ott se lesz gond. Igazából a minimális liftezést a gyomromban kifejezetten szoktam élvezni, remélem a repcsin se lesz rossz. Nyugtassatok meg kérlek, tudom, hogy ezer meg egy ilyesmi kérdés van fent, de ettől tekintsünk el kérlek és hálásan köszönöm, aki válaszol!
ápr. 17. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Rohadt unalmas az egész. A turbulencia is közömbös nekem. A felszállást szeretem amikor rátolják a max tolóerőt, de sajnos a jó dolgok nem tartanak sokáig.
ápr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De akkor felesleges aggódni ezen nem? Lehet csak raparázok vagy nemtudom
ápr. 17. 19:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges aggódni, a komolyabb turbulencia elég ritka, de ha be vagy kötve menet közben akkor az sem veszélyes. Felszálláskor érezni a gyorsulást, illetve az elemelkedést pár másodpercig, leszálláskor pedig a földetérést hol jobban, hol kevésbé. A köztes időben semmit nem érezni, kanyarodáskor sem.
ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

Az autót jobban érzed. Egyedül a felszállást utálom, hiszen az nem egy megszokott dőlésszög.


A komolyabb légörvényt eddig elkerültem, csak kicsi rázkódásban volt részem, de fel se vettem.

ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
48%
Egyáltalán ne aggódj! Felszállásnál és leszállásnál majd be fog dugulni a füled, akkor nyelni kell, és utána jobb lesz. Érdemes fültisztító pálcikát magaddal vinni leszállás utánra. De am semmi más nincs, és utána elmondhatod magadról, hogy te már repültél:)
ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Több 100 ezer m-t repültem.

Két eset volt, ami egy kicsit megviselt, egyik vietnam kambodzsa között egy kisebb gép -talán 100 fős körüli- beszállásnál erős hányás szag volt.

A sztyui elmondta, hogy az előző járatot eléggé megdobálta a szél, kitakarították, de a szagot nem tudták "teljesen" eltüntetni -a szagtalanító spré inkább ártott, mint használt.


Néhányan "zacskót használtak", ami járványszerű hatást okozott. Én megúsztam.


Másik: pár száz kilóméteres úton megdobálta a szél a gépet -szintén kisgép. Éppen álltam, bevertem a fejemet. Gyorsan leültem, s bekötöttem magamat. Közben kigyulladt a "biztosnági őv" jelzés + a kapitány is figyelmeztette az utasokat.

Ennyi.

ápr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
"Több 100 ezer km-t..."
ápr. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a felszállásnál a nyomásváltozást úgy tudod jól kezelni, ha sokszor nyelsz. Ezért javasolt valami savanyúcukrot szopogatni felszálláskor.

Ill. nekem repülőút után szinte minden alkalommal fájni szokott a fejem. Egyszer elkeveredett a poggyászom és roppant kellemetlen volt, hogy a fájdalomcsillapítómhoz nem jutottam hozzá. Akkor megfogadtam, hogy azt mindig a kézipoggyászba rakom ezentúl.

Egyébként semmi különös. A felhők szépek, olyanok, mint egy végtelen hómező. Én szeretek ablak mellé ülni. Ill. ha lefelé lehet látni, akkor ahogy közeledünk és lejjebb szállunk, nézni szoktam az alattunk levő térséget.

ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Még jöhetnek válaszok, de aranyosak vagytok hogy leírtátok!♡
ápr. 18. 16:28
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmi különös. Még az sem biztos, hogy dugulni fog a füled. Unalmas.

Ezek az európai fapados járatok a kisgépeikkel olyan rövid idő alatt ott vannak, hogy mire befészkeled magad, már ott is vagy. A távolsági járatokon meg kell tanulni aludni.

ápr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!