Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Nekem egy olyan kerdesem...

Dééé85 kérdése:

Nekem egy olyan kerdesem lenne, hogy az extra baggage, csupan plus csomag lehet, vagy hogy egy csomag, de tobb, mint a megengedett 23 kilo? Surgos lenne a valasz, mert mar 17. -en utazom.

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Az extra baggage egy második (harmadik, negyedik, amennyit maximálisan enged a légitársaság, ált. 3db a maximum) csomag. Ha az egyetlen feladandód a megadott limit felett van, akkor kilónként van extra díj.


Hacsak nem 10-15kg-val léped át a 23-t, akkor így jobban fogsz kijönni, mint extra baggage vételével (amit ebben az esetben nem is tudnál).


Légitársaságfüggő, hogy a 23kg-t mennyire veszik komolyan, legtöbben ésszerű határokon belül engedik a túllépést (ált. 25-ig), ha annál több, akkor fizettetnek. De ez nagyon cégfüggő, nekem egyszer a 22kg-s bőröndömből rakattak át 2kg cuccot a kabinpoggyászba (amit a legritkább esetben mérnek, pedig arra is szokott lenni limit), mert épp a Lufthansával mentem, máskor a 29kg-s hátizsákomat szó nélkül vitte az EgyptAir.


Általában a nem-európai társaságok jóval elnézőbbek etéren.

2013. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a KLM simán elvitte a 31 kilót, az Alitalia kifizetettet 23 kilónál 30 eurót
2013. júl. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
En KLM-el utazom es most pedig az a gondom,hogy +1 extra csomagot berendeltem,de a standardra pedig 0 check-et ir nekem...szoval csak az 1 extra 23kg checkelhetem le? + a handbag-et? Kesz kaosz...azelott siman nem raktam plusz csomagot es vihettem 23kg free es a kezi poggyaszt, most meg ugy megkomplikaltak, hogy az mar lehetetlen...Egyebkent az utjaratom Amsterdam-Budapest.
2013. júl. 12. 02:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!