Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Ryanairnél kell külön...

A Ryanairnél kell külön fizetni az ülésért, akkor is, ha nem választom az ülésfoglalás/elsődleges beszállás opciót?

Figyelt kérdés
Ryanairrel repülök, és a költségkímélés érdekében nem választottam az ülésfoglalás funkciót, úgy gondoltam, több mint 3000 Ft-ért inkább lemondok erről a luxusról. Értelmezésem szerint, ez egy plusz szolgáltatás, annak, aki ezt igényli, de ha nem választom, akkor ez én esetemben oda ültetnek majd, ahol lesz hely. Aggodalmam oka, hogy egy másik légitársasággal is utazom, és ott már el lehetett végezni az online check in-t, viszont annál úgy volt, hogy kötelező volt kifizetnem az ülést, különben nem engedett checkinelni. Mivel az utazás előtt csak 15 nappal lehet a Ryaniarnél az online check in-t elvégezni, már nem tudok várni, és ezért szeretném megkérdezni, hogy esetleg számolhatok-e majd ennél a légitársaságnál is ilyen "kellemes" meglepetésekre? vagy esetleg képesek lennének a reptéren kifitettni velem? nagyon zavar hogy nem tudom mire készüljek, ráadádul kétszer is utazok ezzel a légitársasággal, az két ülőhely, nekem pedig semmi nincs feltüntetve.

#utazás #Ryanair #ülésfoglalás
2013. aug. 2. 08:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak választható. Nem kötelező. Online checkin csak papíron 15 nap, valóságban 20-21 nappal előtte már engedi megcsinálni. Amikor csinálod arra figyelj hogy mindig minden kérdésnél keresd a "kösz nem" "nem kérem" stb. válaszokat. Mert checkin során (is) rengeteg dolgot rád akar majd sózni, hogy vedd meg, de mindig lesz rá gomb, hogy köszi, nem kell és ezeket végig kell nyomkodni és akkor semmifajta plusz díj nem jöhet hozzá se ekkor se később a reptéren. (Feltéve hogy a reptérre viszed a kinyomtatott beszállókártyát, maximum annyi és olyan méretű csomagot viszel amire fizettél vagy ha nem fizettél csomagra akkor csak ingyenes kézi poggyászt viszel: 20x40x55 cm)


Ültetés nincs. Oda ülsz ahova találsz helyet. Mint egy BKV buszon, kb teljesen ugyanúgy egymással versenyezve, csak itt biztosan senki nem fog állva utazni egy busszal ellentétben. Illetve van pár hely (első sorok és szárny melletti vészkijárati sorok ahol nagyobb lábtér van) ahova csak akkor ülhetsz ha fizettél érte (ide szólnak azok a foglalt ülések amiről beszélsz, hogy te nem szeretnél ilyet venni)

2013. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan lesz olyan is, hogy válassz ülést magadnak azt írja és meg is jelenik a repülőgép üléseinek rajza. Na itt nem kell választani semmilyen ülést, hanem a lap alján keresgélni a "nem kérem, köszönöm" vagy efféle gombot. Különben fizetős lesz :)


Rengeteg ryanair checkint végigcsináltam már. Aki elsőre csinálja és nem figyel oda azt tényleg meg tudja szivatni. Direkt úgy van összeállítva sajnos, hogy hátha veszel valamit amit amúgy nem is akartál.

2013. aug. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, most megnyugodtam. Igen ezt tapasztaltam, hogy mindent rám akartak sózni a vásárlásnál is, de eddig sikerült elkerülnöm, majd a checkinél is figyelni fogok. Egyébként a Vuelingnél volt az, hogy térítésmentes ülések nem voltak elérhetők, ezért kénytelen voltam kifizetni egyet bár szerencsére a legolcsóbb is volt kb 5 euro.
2013. aug. 3. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!