Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Félek! Mit tegyek? (bővebben...

Félek! Mit tegyek? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Életemben először fogok nyáron repülőre ülni. Tudni kell, hogy én autóban (ha nem elöl ülök) és buszon szinte mindig rosszul vagyok. Gondolom így elég nagy az esélye, hogy a levegőben is hányingerem lesz. Van itt olyan aki a földi járműveken általában rosszul van, de repülőn nem?

Mit csináljak, hogy ne legyen hányingerem?



2014. jan. 6. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Dedalont nem szoktál bevenni?
2014. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Autózást én sem annyira bírom, de tavaly kb. 12x repültem és egyszer sem kavarodott fel a gyomrom, maximum a fülem fáj leszálláskor alkalmanként.
2014. jan. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vegyél be gyógyszert, hallgass zenét vagy beszélgess. De ha ez sem segít, ott lesz előtted a zacskó...
2014. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kocsiban, buszon régen (gyerekkoromban) mindig rókáztam.

Repülőn soha nem volt ilyen bajom.


A repülőt nem érzem annyira.

Ha nagyon félsz, ne ablak mellé ülj, úgy olyan érzés mint a vonaton

2014. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Minden ülésnél van hányózacskó, ha épp úgy törne rád, hogy nem tudnál eljutni a mosdóig, de én eddigi útjaim során senkit nem láttam, hallottam használni.


De vegyél be Daedalont, illetve ha ahhoz már hozzászoktál akkor orvossal írass fel Cerucal tablettát.

2014. jan. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
8%
le fog zuhanni a röpcsid
2014. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nálam hányósabb nincsen, ezt garantálom neked :)

Most ősszel repültem először, de megúsztam hányás nálkül. Nem mondom, hogy meg sem fordult a fejemben, de inkább a fejem fájt.

Viszont: a repülés valami eszméletlen érzés, olyan erőket sehol máshol nem lehet érezni, az tuti. Megéri!!!!

2014. jan. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem jellemző utasszállító repülőn a hányinger, ne aggódj emiatt.
2014. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mivel keves eselyed lesz hogy a pilota melletti ulesen foglalhatsz helyet, javaslom hogy szerezz be "motion sickness" gyogyszert. Ha a foldon gondod van akkor a levegoben ez meg inkabb gondot fog okozni. A repulo a Forma 1-es autokhoz hasonlo gyorsulassal hagyja el a kifutopalyat, megdobalhatjak a felszallas kozbeni aramlatok, kisebb nagyobb raszkodas amig el nem eri a repulesi magassagot. Minel hosszabb lesz a repuloutad annal nagyobb az esely arra hogy idojarasi frontokon kell keresztul repulni, ilyenkor a kisebb nagyobb turbulencia elkerulhetetlen. Olyan is elofordulhat egy-egy nagyobb zuhanas alkalmaval hogy az ember ugy erzi a gyomra elszall az agyan keresztul es a plafonba vagodik.

Ha szerencsed lesz akkor olyan is lehet az utazasod mintha egy homezon siklanal a felhok felett egy szankoban, ilyen is van - de nem ez a jellemzo.

Ha igazan fel akarsz keszulni akkor jarj hullamvasutazni rendszeresen es oda vigyel hanyo zacskot. A repulon lesz.

2014. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

az az érzésem, kicsit túlparázod ezt a dolgot.

Bár lehet, aranyból vagy, más meg csak húsból, de gondolj majd arra, pár millió ember simán túléli ezt az egészet.

Lehet megváltozik tőle az egész életfelfogásod.

2014. jan. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!