Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Félek! Mit tegyek? (bővebben...

Félek! Mit tegyek? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Életemben először fogok nyáron repülőre ülni. Tudni kell, hogy én autóban (ha nem elöl ülök) és buszon szinte mindig rosszul vagyok. Gondolom így elég nagy az esélye, hogy a levegőben is hányingerem lesz. Van itt olyan aki a földi járműveken általában rosszul van, de repülőn nem?

Mit csináljak, hogy ne legyen hányingerem?



2014. jan. 6. 15:34
1 2
 11/13 savanyújóska ***** válasza:
#9-es túlparázza, jellemzően az elején van a földön gyorsulás, amíg felszáll utána, kb. 30-40 perc amíg utazósebességre gyorsul, ott nem a gyorsulást fogod érezni, hanem ferdén fog repülni a gép, lefelé pedig ugyanez fordítva. Landolásnál jobb helyeken, hacsak nem rázott agyon, meg szokták tapsolni a pilótát, ne lepődj meg rajta. (Ez hosszabb utakra jellemző, 2-3 órásaknál nem annyira.) Gyógyszert vegyél be, illetve leszállásnál rágózz, de legalábbis ügyelj arra, hogy ne minél kevésbé duguljon be a füled, mert attól fájhat a fejed, egy darabig. Turbulenciák szoktak lenni, de olyankor szólnak előre, és senki nem kötelez, hogy ne legyen végig bekapcsolva a biztonsági öved (egy idő után ki lehet kapcsolni, és csak turbulenciánál vagy leszállásnál kell vissza), hányózacskót meg lesz időd felfedezni az elején, de nem igazán szokták használni (ezt 10+ repülés után mondom, és ebben volt 6 ~10 órás is), szóval ne úgy menj oda, hogy mindenképpen hányni fogsz. Alapvetően ha utazósebességen/magasságon van a gép, akkor nem érzel semmit (tényleg!) csak baromi hangos a motor (de meg lehet szokni). Arra készülj, ha 3+ órát utazol, hogy 16-17 foknál nem lesz melegebb (-50-ről kell nekik felfűteni, ugye), szóval ne a leglazább ruházatodban menj. (De egyébként hosszabb utakon adnak takarót.)
2014. jan. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Annyi kiegészítést tennék, ahogy én láttam, jobb helyeken nem tapsolják meg a pilótát.

Figyelj rá, hogy ne szokj rá erre.

2014. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár egyik-másik több is volt a jónál. :D
2014. febr. 6. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!