Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Egy rahedli helyen olvasom,...

Egy rahedli helyen olvasom, hogy 3000-10000 forintokért repültek (még 2013-ban is! ) Rómába Wizz Air-rel, de SEHOL nincs 20000-nél olcsóbb jegy mától áprilisig! Ti hol foglaltatok akkor?

Figyelt kérdés

2014. márc. 11. 10:05
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Neked pedig azt kellene felfogni, hogy épp értelme nincs "hgayományos" (pénzhajhász - ezt te is tudod, nem kell félremagyarázni) légitársaság 70.000 forintos (egy irányú) gépével repülni egy alig két órás úton.


Itt sem a kajának, sem a lábtérnek, sem a kedves utaskísérőknek szerepe nincs. Pláne, hogy a biztonságon a fapadosok sem spórolhatnak.


Eddig is egzakt pontosan tudtam, hogy mennyi egy normál jegy, de ha Genfbe el lehet jutni olcsón, akkor egy ott dolgozó és nem lábát lógató Rómába igyekvő esetén (táv majdnem ugyanaz) is illene olcsón eljutni.


A 10.000 forint retúrt nem tudom honnan vetted, jómagam a 20.000/egy irányt sokalltam, viszont a 20.000 oda-viszának már irgalmatlanul tudnék örülni. De ilyen sincs sok EU-s várossal ellentéten.

2014. márc. 11. 15:38
 12/25 anonim ***** válasza:
62%
Júniusig jó néhány 7529 forintos római repjegyet találtam. Ráadásul úgy, hogy hétvégére legyen jó. Csak rá kellene nézned. Tényleg 5 perc.
2014. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
De június nagyon messze van, kérlek, értsétek már meg! :) Nem fogok három havonta hazarepülni, mikor két-három hetente is kevés. De mint írtam, nekem már a 20/retúr is tökéletes lenne, de ez sem nagyon van sajnos. (Márciusban-április elején.)
2014. márc. 11. 16:18
 14/25 A kérdező kommentje:
Már csak érdeklődésképp: mi (itt, a válaszolók között) egy bizonyos weboldalt nézünk? A Wizz Air, ill. a Ryanair honlapját? És ott egyformán beállítjuk az oda-vissza út napját (a plusz/minusz három napos opcióval)? És ezen beállítással végigmegyünk a teljes március és április hónapokon, minden egyes napot átvizsgálva? Ha igen, nem tudom mit nézhetek esetleg el...
2014. márc. 11. 16:22
 15/25 anonim ***** válasza:
30%

"Meglepődsz, hogy most, március közepén már nincs áprilisra olcsó jegy?...Hát ne lepődj meg. Az áprilisi olcsó jegyeket, kb. novemberben vették meg a szemfülesek, amikor megnyílt a vásárlási lehetőség a 2014. tavaszi járatokra.


Most olcsó jegyet úgy télre tudsz venni a legnépszerűbb úticélokra. A kevésbé keresetteknél persze más kérdés, Varsóba vagy Dortmundba esélyesen van olcsó jegy közelebbi időpontra is.


A szuperolcsó jegyek, amik 1000 meg 2000Ft-ba kerülnek meg pár napos akciók keretében érhetőek el, azoknál figyelni kell a cégeket. A legegyszerűbb a levelezőlistájukra feliratkozni és rendszeresen olvasni a mailjeiket.

"



Te totális hülyeséget írtál. Valaha is vettél már repjegyet vagy csak lököd a marhaságot ami eszedbe jut? Miféle olcsó jegyeket tudsz most télre venni? És novemberben milyen szuperolcsó jegyet vettél áprilisra? Na mindegy, hagyjuk, ide bárki bármilyen hülyeséget írhat, azt látom.

2014. márc. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Igen, én is repültem már többször is Rómába oda-vissza egyszer 200Ft illetve egyszer drágábban, 3000Ft-ért. Semmi titok nem volt benne, akkor mentünk amikor épp olcsó volt. Ettől függetlenül jelenleg én se tudok csodát tenni, hogy a következő néhány hónapban olcsón eljuss Rómába. Nézegetni kell a wizzair és ryanair árait aztán amikor épp olcsó akkor megvenni.


De egy dologgal jobb ha tisztában vagy: fix dátumra, hogy mondjuk te konkrétan április 11-én akarsz menni és legyen akkor olcsó! Na ez így a legritkábban működik. Viszonylag sokat utaztam filléres (100Ft-3000Ft) repülőjegyekkel, de szinte mindegyik úgy működött, hogy először megláttam az olcsó repülés lehetőségét és utána szerveztem úgy az életem, hogy el tudjak majd menni.


Tehát nem csinálsz semmit rosszul, de jelenleg magasak az árak.

Magam részéről ilyenkor nem Rómába repülök vagy egyáltalán nem repülök sehova. Én ezt megtehetem, mert csak hobbiból repülök az olcsó jegyeket kihasználva. Te más helyzetben vagy, a hozzád hasonlókból élnek meg a légitársaságok, mert neked, nektek muszáj repülni, nem úgy mint én és azok akik csak hobbiból tesszük, ha épp jön egy lehetőség.


Ha nincs feladott csomagod akkor esetleg megnézheted, hogy átszállással kijön-e olcsóbban, de sok reményt arra se látok.

2014. márc. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
én pl. mindig min. 3 honappal elöre lefoglalom a reojegyet, Genf- Budapest, Genf- Madrid, Genf- Nice...igy oda-vissza szokott lenni 20-25 ezer körül. (mondjuk a Budapest- Genf általában 25 ezer felett van, mert csak az easyjet jön ide)
2014. márc. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

"mert csak az easyjet jön ide"


egy nagyon rövid ideig volt wizzair is, sokkal jobb árakkal, de valahogy mégsem tudtak megmaradni

2014. márc. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
igen...sajnos...pedig akkor voltak olcsobb jegyek is :)
2014. márc. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Neked pedig azt kellene felfogni, hogy épp értelme nincs "hgayományos" (pénzhajhász - ezt te is tudod, nem kell félremagyarázni) légitársaság 70.000 forintos (egy irányú) gépével repülni egy alig két órás úton. "


Igen, ez tipikusan azoknak a véleménye, akik el nem tudják képzelni, hogy a repülésnek a turizmuson kívül akármilyen más szerepe is lehessen az életben. Amikor időre mész egyből értelmet nyer a reggel 11-re Eindhovenbe érkező 20e-s Wizz-gép helyett a 8-kor Amszterdamban landoló 40e-s KLM.


"Te totális hülyeséget írtál. Valaha is vettél már repjegyet vagy csak lököd a marhaságot ami eszedbe jut? Miféle olcsó jegyeket tudsz most télre venni?"


Ööö...akármilyet? Wizz Róma retúr december 5-15. 16e Ft például.

2014. márc. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!