Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » 50 éves leszek. Soha nem...

50 éves leszek. Soha nem repültem. Bécsbe repülnék 70000 oda vissza. Kell útlevél? Mert az nincs most.

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 14:44
1 2 3
 11/29 Rózsa5216 válasza:
Nem kell izgulni a repülés miatt, én 60 évesen repültem először és nagyon élveztem. Igaz, azóta már többször is ültem rajta, /mivel a gyermekeim külföldön élnek és valahogy látni is szeretném őket /, de még mindig nagyon élvezem.
2014. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
És miért Bécsbe kell repülni 70000-ért, amikor ennél jóval olcsóbban el lehet menni sokkal távolabbi helyekre?
2014. márc. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy olyan élmény, amit meg kell tapasztalni egyszer mindenképpen. De azért ez így nagyon rövid út lesz. Amsterdam szebb lenne, és hosszabb! Ha igazán meg akarod tapasztalni a repülést, akkor főleg menj messzebbre, pl. mikor a svájci hegyek felett repültünk, akkorákat dobott a gép és néha zuhant egyet, mindenkinek be kellett kötnie magát kapaszkodtak rendesen a stewardesek is és jó kis hányingerrel szálltunk le a gépről. Bécsig nem valószínű, hogy ilyeneket átélnél.
2014. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Azért az nem mindennapos akkor se ha hosszabb távra mész. Én kb. 40x ültem repülőn de egyszer se volt ilyen durva helyzet. Néha be kellett kapcsolni az övet, de inkább csak elővigyázatosságból aztán alig volt valami rázkódás.



Szóval azért kell kidobni 70 ezret mert még sose repült a kérdező. Miért nem jó erre a célra egy Budapest-Brüsszel-Budapest? Tized ennyiért?

Arról nem is beszélve, hogy aki repülni akart az miért nem tette az utóbbi 2 évben amikor tömegével voltak a 100Ft-os repjegyek. Én is ezeket kihasználva repültem sokat, csupa 3000Ft alatti repjegyekkel, többségben 1000Ft se volt.

2014. márc. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Utolsó: Hol lehet ilyen olcsó jegyeket találni? Én valahogy sosem találom meg. Most is látom a hirdetést, hogy Brüsszelbe repülőjegy 5600 Ft, de amikor rákattintok és kiválasztok bármilyen napot, már 25000 Ft lesz. Van ennek valami trükkje?
2014. márc. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Á, közben megtaláltam, ahol ki lehet választani a legolcsóbb napokat. :)
2014. márc. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:

A fiam a volt nejemmel fapadossal nyáron Barcelonában voltak, Kb. 10 ezerért repülhetnél oda-vissza, s ha élvezed életedben először a repülést, akkor a 70 ezerből 7x is repdeshetnél ide-oda!! :)


Persze a Te dolgod, de többet ésszel mint....

2014. márc. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
Ha az életben egyszer van lehetőség repülni, akkor érdemesebb sétarepülésre befizetni, sokkal nagyobb élmény. A reptéri transzferekkel és a be- és kiszállással sokkal több idő a repülő, mint a vonat. A felszállás után gyorsan a felhők fölé emelkedik, jó eséllyel nem fogsz látni semmit.
2014. márc. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Ha a repülés élményéért akarod csinálni, akkor ne utasszállító gépre ülj. Az olyan, mint az autóbusz, csak nem az utca házait látod, hanem a fellegeket, esetleg a tájat. Bécs különben sem buli, tovább tart a kibecsekkolás, mint maga a repülés. Akkor már menj messzebbre, nem fog sokkal többe kerülni.


De inkább menj ki a budaörsi vagy tököli repülőtérre és fizesd be magad egy utasrepülésre. <10ezer forintból megúszol egy 10 perces kört Budapest felett, 20-30ezerből egy Dunakanyart, olyan magasságban, hogy látod magad körül a világot. És ha nem félsz, esetleg azt is megengedi a pilóta, hogy egy kicsit vezesd a gépet.


Jó időben hétvégén szinte biztos, hogy előzetes jelentkezés nélkül is fogadnak. De egy telefon nem árt. A neten egyébként kereshetsz is "sétarepülés"-re, csak győzd végigolvasni.


A sportrepülőtereken (Farkashegy, Hármashatárhegy, de Budaörs is) vitorlázórepülhetsz is. Az az igazi madár-érzés.


Külön ajánlanám a Goldtimer alapítvány által szervezett, a veterán Li-2 géppel való repülést, ilyet évente 2-3 alkalommal rendeznek.

2014. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
Nem kell útlevél! A repülés az egyik legszebb dolog a világon -szerintem! Érezze jól magát!
2014. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!