Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen repülővel utazni?

Milyen repülővel utazni?

Figyelt kérdés

Életemben nem ültem repülőn, tartok tőle, számomra már-már illesztő. Tényleg ilyen nagy dolog lenne? A gyorsulást, sebességet mennyire lehet érezni? Hova érdemes ülni? Hogyan működik a dolog, ha már megvan hegyen, de fogalmam sincs, hogy majd merre induljak. London az uticél. Ryanair vagy a Wizz air-t érdemes választani?


A valaszokat előre is köszönöm!



2014. ápr. 26. 21:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést, a telefonom szereti önállósítani magát.
2014. ápr. 26. 21:35
 2/13 anonim ***** válasza:
Összességében az olcsóbbat válaszd. Első alkalommal a felszállásnál ablakhoz érdemes ülni. (Én út közben legalább fél órát a budin ülök.) A felszállás szerintem király, az első repülés meg szerintem mókás. Én szédültem egy kicsit, de nem voltam rosszul. Szóval vicces. (Az, hogy elöl ülsz vagy hátul szerintem nem számít, csak a szárny ne zavarjon a kilátásban. Ami csak tiszta időben számít) A reptéren meg bármit nem tudsz, menj oda az első helyi dolgozóhoz, és mondd neki, hogy kérlek segíts. Minden reptér az eltévedt utasoktól fél a legjobban, tehát mindent megtesznek majd azért, hogy útbaigazítsanak.
2014. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

(Én út közben legalább fél órát a budin ülök.) ??


miért???

2014. ápr. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
nagyon jó elhiheted!:D szerintem is ablak mellett ülj mert tiszta időben és világosban persze szép a kilátás. annyi az ülèsben h a legjobb szerintem középen ülni:) mellesleg javasolnám hogy legyen nálad rágó mivel bedugulhat az orrod+füled a fel/leszállásnál.kb ennyi az egész:D
2014. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
középen ülni?? jah, szuper jo, mikor 2 nagy darab állat ember beprésel téged középre..a könyöködet sem tud feltenni a karfára :D
2014. ápr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Èletemben egyszer ültem repülön.Nagyon vàrtam. :)

Felejthetetlen èlmèny volt!Ablak mellè,szàrny elött mindenkèpp.Füldugó hülyesèg.Semmi rosszullèt nincs,nagy èlmèny a felhõk felett,ès ha jó az idö nagyon meghökkentö az egèsz kilàtàs.Mi dèlutàn repültünk,de azt mondjàk a napfelkelte csodàlatos onnan nèzve.A fel ès leszàllàst,ès a kanyarodàst èrzed,de az is èlvezhetö. Sebessèget nem èrzed,csak felszàllàsnàl,leszàllàsnàl.Semmi bajom nem volt annyit leszàmitva,hogy utàna kb fèl óràig nem hallottam úgy ahogy kellett volna.De nem vèszes.Mindenkèpp ablak mellè ülj,ès vigyèl kameràt,vagy telefont. :)

2014. ápr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

> Életemben nem ültem repülőn, tartok tőle, számomra már-már illesztő. Tényleg ilyen nagy dolog lenne?


Az elmúlt nyolc évben nem volt olyan összefüggő hat hét hogy ne ültem volna repülőn. Én Vancouverből írok és idén eddig voltam egy Honolulu-Wellington és egy San Francisco-New York-Szeged-Rejkjavik-New York körtúrán. Hidd el: egy idő után már iszonyú unalmas dolog repülni, tartani legfeljebb attól tartok, hogy a bunkó biztonságis elkobozza a citromlevemet (mert Európán kívül nemigen szokás citromot adni a teához, ergo hordok magammal). Leül az ember, jó esetben alszik, rossz esetben olvas, dolgozik ha van rá elég hely, filmet néz, és végül örül hogy kiszállhat és mozoghat megint. Amire szoktam figyelmeztetni az embereket: a repülőn irtó könnyű kiszáradni, tessék inni de csak palackos vizet (vagy vigyél magaddal vizespalackot és töltsd meg a reptéren). Ami a repülő saját vízkészletéből való víz vagy jég azt nem fogyasztjuk. (Ezért is jó hogy én leginkább teát iszom, forralás után viszonylag kevés ocsmányság marad a vízben.) Fertőtlenítő kendőt vigyél magaddal és töröld le a tálcát, iszonyú koszos még ha nem is látszik annak.


> A gyorsulást, sebességet mennyire lehet érezni? Hova érdemes ülni?


A sebességet semennyire, a gyorsulást valamennyire. Leginkább oda érdemes ülni ahova a jegyed szól (uh ez milyen tahó beszólás volt) de tény és való hogy az ablak jobb mert pár centivel több helyed van és nézelődni még a háromszázadik repülőútnál sem rossz.

2014. ápr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Sokat repültem már. Életem első repülős útja egy egész napos, 2 átszállásos út volt, szóval bele a mély vízbe. :)

Én nem éreztem, nem érzek semmi különöset. Nem lehet egyáltalán érezni, hogy a levegőben vagy egy repülőben. Minél nagyobb a gép, annál kevésbé lehet érezni bármilyen mozgást.

Felszállásnál, amikor gyorsul a gép, azt lehet érezni, aztán a következő pillanatban már fent is van a levegőben. Onnantól kezdve nem fogsz igazán érezni semmit sem. A gyorsulás, meg olyan érzés, amikor pl. autóval hirtelen gyorsulsz, persze ez sokkal gyorsabb :) de nem rossz érzés.

Ablak mellé ülj, hogy tudj majd nézelődni.

2014. ápr. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Szerintem nagyon jó.Én 3 óráig élvezhettem a repülés csodáit :).Amúgy hamar elmegy az a 3 óra.Olyan hogy először csak lassan megy a repülő és aztán begyorsul és szál fel,kicsit hozzá tapadsz az üléshez de amúgy elég jó élmény:) Ha jól emlékszem kb 2-3 percig tart mire eléri a megadott magasságot a repülő.(ha jól tudom 10 km a magasság) És mikor eléri azt a magasságot akkor szólnak hogy kikapcsolhatjátok az övet,utána már csak olyan érzés mintha egy helyben állna a gép
2014. máj. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
elöször repülni nagy élmény lesz, de például nekem is már csak nyüg..általában ahogy "kényelembe helyezem" magam már alszom is..
2014. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!