Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Vegyek elsőbbségi beszállást...

Vegyek elsőbbségi beszállást Wizzairnél?

Figyelt kérdés
Most fogunk először repülni, a két gyerekünkkel (8 és 11 évesek). Emiatt mindenképp szeretnénk ablak mellett ülni. Sokat olvasgattam a neten az elsőbbségi beszállásról, de nem tudom eldönteni, hogy megvegyem-e, vagy semmi értelme. Tapasztalatok, vélemények?

2014. aug. 23. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, lehet foglalni is az első pár sorban helyet. Hogy hanyadiknak szálltok be szerintem nem fontos 8 és 11 éves gyerekek esetében, ha foglaltok fix helyet egymás mellett.
2014. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az elsőbbségi beszállás sznoboknak való butaság.
2014. aug. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%
Vegyél. Nem sznoboknak való, ahogyan az előttem válaszoló prli polgártársam gondolja. Ő az a fajta "állat" aki nem visz csomagot még 2 hétre sem, mert hát úgy "ócsóbb". Fapados gépen az utazók nagy százaléka is fapados. Ezért utazok rendes társasággal, mert sza*rágásból nem kérek.
2014. aug. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesleges, ha nem legutolsók között szálltok fel, akkor lesz ablak melletti hely. Időben be kell állni a sorba. Akkor látom csak értelmét az elsőbbségi beszállásnak, ha valakinek fáj a lába vagy idős, és nem bírja a sorban állást.
2014. aug. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... Mivel gyerekekkel utazunk, a fix ülőhelyet nem vehetjük meg, mert oda nem ülhetnek 18 éven aluliak. :)
2014. aug. 24. 15:17
 6/12 anonim ***** válasza:

" fáj a lába vagy idős, és nem bírja a sorban állást."


Ekkor sincs értelme. Kérni kell segítséget(még előre, jegy foglaláskor be lehet jelölni, hogy mozgás korlátozott) és visznek a géphez elsőnek.


Nekem még sose sikerült úgy felszállni, hogy ne lett volna egy rakás üres sor. Pedig sokszor mentem, csak sose utolsó pillanatban.

Teljesen felesleges az elsőbbségi, valóban csak sznoboknak való.

2014. aug. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nincs értelme, teljes pénzkidobás. Mindig van hely, legfeljebb beszállításnál tolakodtok egy picit! Az elsőbbségiseket kb. fél perccel előbb engedik fel, mint azokat akiknek nincs ilyen. De láttam már olyat is, hogy az elsőbbségis együtt szállt fel a többiekkel, tehát tényleg felesleges. Mi is vettünk a legelső utunknál, mert mi is féltünk, hogy nem tudunk egymás mellé ülni, de simán lett volna még hely.
2014. aug. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Gyerekesek automatikusan elsőbbségi beszállást kapnak. Mi júliusban utaztunk és nem vettem elsőbbségit, mégis előre engedtek. Helyet viszont foglaltam előre, hogy együtt tudjunk ülni, ablaknál.
2014. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Helyet viszont foglaltam előre,"


Ahhoz automatikusan jár az elsőbbségi beszállás is.


Gyerekkel viszont nincs automatikus elsőbbségi beszállás. 2 év alatti csecsemővel lehet csak előre menni. 8 és 11 éves gyerek az már bőven nem ez a kategória, nekik szépen ki kell várni a sort ahogy mindenki másnak, természetesen.

2014. szept. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

9-es

a becsekolásnál mondták, hogy "gyerekkel" (6éves) menjünk az elsőbbségi sorba. de lehet, hogy a foglalás miatt volt, csak ebből a megszólalásból úgy tűnt, h a gyerek miatt engednek előre.

+ a helyfoglalás mellett külön lehetőség volt még elsőbbségi beszállást is foglalni. Akkor azért külön fizetnem kellett volna, mikor amúgy is jár? Furcsa.

2014. szept. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!