Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » WIZZ AIR - Ha sérült a poggyás...

WIZZ AIR - Ha sérült a poggyászod, légy résen, külonben nem jár kártérítés? Így igaz.

Figyelt kérdés

Miután javíthatatlanul sérült a poggyászom, írtam a Wizz airnek, mint ahogy kell.Itt már elkérték a visszaigazoló kódot,járatszámot, stb. A sérült állapotról papír van, melyet egyből a leszálláskor kértem. Ott elkértek minden adatot, telefonszámot is. Saját szemükkel látta ott dolgozó, hogy milyen állapotú a bőrond és ez alapján írt jelentést. Ám, ne higgye senki, hogy ezzel bebizonyította a Wizz airnek, hogy tényleg sérült a bőrondje és az valóban az ové volt. Válaszlevélben a kovetkezőket írták:


Amennyiben poggyásza megrongálódott, kérjük, végeztesse el annak javítását, a javításról kérjen számlát, és cégünk megtéríti Önnek a javítási költségeket. Amennyiben poggyásza nem javítható, úgy a szerviztől kérjen erről írásos igazolást, amelyben feltüntetik a poggyász típusát és értékét.


Igényének rendezéséhez az alábbi dokumentumokra van szükség:


a repülőtéren kiállított Sérült poggyász bejelentőlap (Property Irregularity Report, PIR) egy példányára;

poggyászcímkéje másolatára EZT KI ŐRZI MEG??, illetve a túlsúlyos poggyász díjának befizetését igazoló bizonylatra (ha volt ilyen);

beszállókártyájának másolatára MÉG EZ IS???;

a poggyász javításáról szóló számlára, vagy

a szerviz írásos igazolására arról, hogy a poggyász nem javítható;

az Ön nemzetközi formátumú (IBAN) bankszámlaszámára, a bank nevére és BIC- vagy SWIFT-kódjára, valamint a számlatulajdonos nevére.


Ügyfélszolgálati munkatársunk hamarosan felveszi Önnel a kapcsolatot, és tájékoztatja Önt, hogy a fenti dokumentumokat hova kell küldenie.


Felhívjuk figyelmét, hogy ha a poggyász átvétele után panasztétel és Sérült poggyász bejelentőlap (Property Irregularity Report, PIR) kitöltése nélkül elhagyja a tranzit területét, azt úgy tekintjük, mint bizonyítékot arra, hogy a poggyász jó állapotban megérkezett.


Gyakorlatilag annyi mindent kérnek, hogy vmit biztos nem tudsz teljesíteni és ugrik az egész.

Nem tudom, más légitársaságnál hogy járnak el, de ez arra megy ki, hogy mentesüljenek a kártérítés alól.



2015. júl. 23. 23:55
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A beszállókártya nem az, amit kinyomtatsz, hanem amit ott adnak beszálláskor.

Tegnap felindulásból írtam a kiírást és igazán kérdés nincs benne, ez jogos:-) törölni nem tudom és módosítani sem, bocsánat:-)

2015. júl. 24. 14:24
 12/18 A kérdező kommentje:
Ami kiakasztott, hogy felesleges köröket kell tenni, de az ilyen-olyan cetlik miatt, amik nincsenek meg, még ezt se tudom. De köszi az eddigi részvétet:-)
2015. júl. 24. 14:54
 13/18 anonim ***** válasza:
Amikor ráéreztem, hogy befizetted a reptéri utasfelvételt, megértettem, mi a bajod. :)
2015. júl. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem értem, hogy ezt miért tetted fel kérdésként...

Vannak blogok (pl. Tékozló homár), amik direkt ilyen puffogásra valók.

Ez viszont a GYIK, itt kérdezni kell!

2015. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Amikor írtam a kiírást, nem volt benne kérdés és kérdőjel nélkül nem engedte a rendszer kitenni a szöveget, így kénytelen voltam beleilleszteni egyet:-) Kapok is érte:-) Puffogtam, igen, rossz helyen.
2015. júl. 24. 17:13
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem baj kerdezo. Te kiadtad magadbol, masoknak, nem mindenkinek, de biztos lesz valaki, akinek meg hasznos infoval is szolgaltal, az ilyen nincs-orgazmusod kommentelokre meg ne is figyelj. Nem is ertem hogy a pitschaba lehet ilyesmit egy szovegbol leszurni. Ja tudom, mindenki magabol indul ki ;D
2015. júl. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi:-), végre valaki meglátja a lényeget is. Ha tudtam volna én is ezt előre, hogy ez és ez kell, megőrzöm. Csak lesz 1 ember aki emlékezni fog rá, hasonló helyzetben mire lesz szüksége és akkor már haszna is volt:-)
2015. júl. 24. 19:04
 18/18 anonim válasza:

Én hasznosnak találtam a bejegyzésed, mert mi is épp hasonló helyzetben vagyunk. Így legalább tudom, hogy mire készüljek.


Köszi az infókat!

2017. márc. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!