Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Kártérítés hosszú késés miatt?

Kártérítés hosszú késés miatt?

Figyelt kérdés

1 hete jöttem haza Amerikából, és hát összejött egy 7 órás késés az úton. Van esély rá, hogy kapok kártérítést?

[link]


2014. szept. 5. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem fogalomzavarod van. A 7 óra késés annyit jelentene, hogy a járatod 7 órával késöbb indult el, mint ahogy a menetrend szerint kellett volna, nem pedig azt, hogy esetleg valamivel késöbb tudtak az egyes járatok leszállni.
2014. szept. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A menetidő normális volt, de a menetrend szerinti 1 óra helyett majdnem 8 órát vártunk Párizsban az átszállásra.
2014. szept. 5. 14:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz az elsővel. Szokásos hülye. Igen, jogosult vagy rá, ha 3 órát meghaladó a késés ÉS ez a légitársaság hibájából történt. Vis major esetén nem jár!
2014. szept. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én annak idején Lisszabonban töltöttem el 14 orát...mivel törölték a járatot.

nem volt semmi kártérités..annyit "kaptunk", hogy egy 5 csillagos szállodában elszállásolták az utasokat, mindenki ehetett, ihatott, használhatot mindent, de pénzbeli kártérités nem volt..

2014. szept. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"nem volt semmi kártérités.."


Mármint nem kértél? Az a te dolgod, hogy kéred-e. A legtöbb ember szimplán sz@rik bele és nem foglalkozik vele! A légitársaságok nem fognak becsöngetni senkihez, hogy "kedves utasunk, hoztuk a kártérítést". Kérni kell, erősen követelni szóban és írásban, végső esetben perelni. Nem mindig adják könnyen, akkor se ha amúgy kötelezve vannak rá, de azért ha tudja az ember mik a jogai és így biztos a dolgában, akkor azért elég könnyen kiszedhető belőlük. Mert általában már a pereskedés belengetésére inkább fizetnek.


De maguktól, csak úgy a legritkább esetben fognak szólni, hogy "helló kedves utas, add a számlaszámot hova utalhatjuk a lóvét!" :D Neked kell tudni a jogaid!



De ha vis major miatt volt a késés akkor minden rendben volt nálad, olyankor "csak" szállás, ellátás, telefon stb. jár, de kártérítés az nem.

2014. szept. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ott helyben is -pampuráztunk, telefonáltam is, levelet is irtam..kb. rám se szartak...na persze majd pereskedni fogok 14 ora késés miatt..


jah vis maiornak számit...hogy aznap törölték a járatot, a csatlakozást? :D

2014. szept. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"jah vis maiornak számit...hogy aznap törölték a járatot, a csatlakozást? :D"


Ha leszakadt a hó akkor pl. annak számít. Ha kitört a vulkán, és emiatt kb. egész Európában nincs légi közlekedés az is vis major. De ha a légitársaság saját hibája, akkor nyert ügyed van.


Egyébként pl. fizetési meghagyást küldtél nekik? Mert jópofizós képeslap lehet, hogy kevés. Vagy ha válaszoltak akkor konkrétan mit írtak? Legalább hivatkoztak arra, hogy ez az ügy vis major volt (legalábbis szerintük) és erre hivatkozva nem fizetnek?

Vagy nem is válaszoltak és bíztak benne, hogy a hülye utas majd elfelejti őket? (És milyen igazuk lett :D)


Ezért jó a fizetési meghagyás. Olvass utána. Arra fizetnek. Mert ha nem akkor perré alakul, aminek a végét ők pontosan tudják, úgyhogy nyugi, ilyenkor biztosan fizetnek. De legyél benne teljesen biztos, hogy jogosult vagy a kártérítésre.


Nem bonyolult a dolog de aki ennek ellenére se akar vele vesződni annak pl. az ilyen és ehhez hasonló cégek segítenek:

[link]

Ezek sikerdíjért vállalják (20-25%), hogy elintézik helyetted.

Én nem ajánlom, mert szerintem egyedül is el lehet intézni, de ha valaki ott tart, hogy inkább lemond a pénzről annak végül is ezek is jók, mert még mindig jobb 75-80% kártérítést kapni mint semmit.

2014. szept. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amúgy érdekes dolog, hogy fapadosból sokszor könnyebb kiverni a kártérítést, mint normál társaságokból. Pedig a közhiedelem fordítva gondolná.
2014. szept. 6. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!