Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Amikor online veszem a jegyet...

Amikor online veszem a jegyet és különböző légitársaság járatai között szállok át, akkor egy járat késés miatti kiadásokat vagy elszállásolást hogyan lehet intézni?

Figyelt kérdés
Mármint a reptéren ki intézi? A légitársaságok nem mutogatnak ilyenkor egymásra?

2015. nov. 10. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha online veszed, és egy foglalási szám alatt vannak az egyes szektoraid, akkor van értelme járatkésés miatti ügyintézésről beszélni.

Egyébként - ha külön-külön jegyeid vannak - , senki nem fog áttenni másik gépre, és senki nem fog a panaszoddal foglalkozni.

A reptéren senki nem fog a kiadásaiddal foglalkozni még az első esetben sem. Olyankor is igyekezz arra szorítkozni, hogy áttegyenek a következő csatlakozó járatra.

Az indokolt és megfiizethető kiadásokat, valamint a kártérítéseket pedig az ügyfélszolgálattal intézd.

2015. nov. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De milyen ügyfélszolgálattal? Online, ahol a jegyet vettem?
2015. nov. 11. 09:03
 3/6 anonim ***** válasza:

A nagyobb jelenléttel bíró légitársaságoknak van képviselete az adott reptéren.

ott intézheted a dolgaidat. ha nincs ilyen, akkor van egy hotline általában.

2015. nov. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na de melyik légitársaság? Amelyik miatt mondjuk lekéstem a csatlakozást? És ők tudnak róla, hogy én egy másik társasággal együtt vettem jegyet egy online oldalon?
2015. nov. 11. 20:17
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha különböző légitársaság (pl easyjet majd Turkish) és nem code share akkor buktad a másik jegyed és semmit nem kapsz vissza és semmilyen ellátásra nem vagy jogosult és egyik légitársaság sem hibás a csatlakozást illetően. Ha 3-4 óra volt a késése az első légitársaságnak akkor kártérítést igényelhetsz. Ilyen jegyeket mindig hosszú átszállási idővel szabad csak venni, 5-6 óra +
2015. dec. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez új info, ezt így még nem olvastam sehol.

Köszönöm szépen!

2015. dec. 11. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!