Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Valaki adna tanácsot repjeggye...

Valaki adna tanácsot repjeggyel kapcsolatosan Turkish Airlines ügyben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Még sosem repültem repülővel, ezért lenne pár kérdésem, egy képet mellékelek:

[link]


Turkish Airlines-sal utazok következő hónapban Budapestről Adana-ba 1 átszállással Isztambulban az Atatürk reptéren.


A kérdéseim:


Elég csak egyszer online check-in csinálni a Turkish Airlines weboldalán az egész távra, attól függetlenül, hogy át kell szállni majd egy másik, belföldi gépre Isztambulban?

Vagy ott is külön be kell csekkolni a check-in pultnál a nálam lévő jeggyel és csak azután adhatom fel a poggyászt a belföldi gépre? Vagy nem kell már itt átszállásnál csekkolni külön, hanem egyből vihetem a "Drop Bag", vagy mi a neve állomáshoz leadni a poggyászt, aztán okmányellenőrzés és szállhatok is fel a csatlakozásra?


Illetve, láthatjátok 1 óra 15 perc múlva megy a csatlakozás tovább. Ha beérnék 12.20-kor ezzel a géppel, akkor meddig kell legkésőbb feladni a poggyászt a csatlakozási járatra, és mikortól lehet felszállni a gépre?


Ja és még valami:

Ha online megtörtént a check-in a Budapesti repteret illetően, kinyomtatom a repjegyet és a beszállókártyát, akkor is járat indulás előtt ott kell lennem már 2 órával a reptéren vagy elég, ha csak max 1 órával előtte felérek a reptérre aztán csomagfeladás stb.?


Kicsit lehet kusza, de remélem értitek. Soha nem ültem még repülőn, és most egyből át is kell szállni mindjárt, nem közvetlen járattal megyek. Hálás lennék, ha útbaigazítana egy repülésben tapasztalt ember. Légy szíves tényleg csak olyan írjon, aki 100%-ig tudja, mit kell ilyenkor csinálni. Köszönöm. :)


2016. febr. 23. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem neked irtam a valaszt a privatra:) de ha nem sikits :D.
2016. febr. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is írtam privátot ma 9:07-kor.
2016. febr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha Budapesten föladod - a fenti feltételekkel - a csomagod, az Adanáig megy. Csak ott kell keresned.

Az Atatürk reptéren csak ki kell jönnöd, átmenned az útlevél ellenőrzésen, megkeresned a belföldi indulást, ott ismételten biztonsági ellenőrzés, majd irány Adana. Ez kb 40 - 45 perc.

Ha lekésed (és egy foglalási számon van a két jegyed, akkor áttesznek másik gépre.

A 2 órás szabály csak azért van, hogy ne késs le egy gépet. Ez a te érdeked.

2016. febr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De kár... pedig én is szívesen elolvastam volna a választ, hogy ilyenkor mit kell csinálni. :-)
2016. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Megy itt is,a mit a kérdező üzenetére írtam, elvégre közérdekű, és semmi személyes nincs benne:

Az Isztambuli repülőtéren az 1 óra átszállási idő kicsit necces. De amikor én voltam, még kellett vízum, amit az országba való belépésnél, azaz Isztambulban adtak ki. Most már nem kell, így eggyel kevesebbszer kell sorban állni.

Ha egy foglaláson van a jegyed, azaz Budapest -> Adana, akkor az átszálló repüőtéren nem kell felvenni a feladott poggyászt. Átteszik a másik repülőre és az érkező repülőtéren kapod meg.

A légiforgalomban a vámellenőrzés csak szúróőróbaszerű szokott lenni. Ha nem viszel elvámolnivaló holmit, akkor a "zöld folyosó"-t ("Customs / Nothing to Declare") kell követni, itt jó eséllyel áll egy vámtiszt, de nem szól és kérdez semmit.

Ha egyben veszed a jegyet, akkor már a Budapesti becsekkolásnál két beszállókértyát adnak, azaz itt megkapod az Isztambul -> Adana járatra is.

2016. febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen :-)

Már csak annyit szeretnék tudni - ugyanis utaztam már repülővel, de átszállással nem - , hogy ha pl. 2 különböző légitársasággal megyek, s mondjuk Münchenben szállnék át, akkor is működik ez, hogy nem kell külön becsekkolni az átszállásnál?

2016. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a két járatra egyben -- azaz egy foglalással -- van jegyed, akkor nem kell felvenni az átszálláskor. Ilyenkor rögtön a felszálláskor egy olyan címkét raknak rá, amin a célállomás és az átszálló repülőtér (vagy repülőterek, ha több van) van feltüntetve, és általában még egy további, elütő színű címkét is ráraknak, hogy a rakodóknak bizosan feltűnjön, hogy továbbmenő poggyászról van szó.

Ezen a honlapon vannak leírva ezek a tudnivalók:

[link]

A poggyász vonatkozásában a "Ha átszállásos jegyem van" részt, de általában az egész leírást érdemes elolvasni, minden lényeges tudnivaló össze van itt foglalva.

2016. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen köszönöm :-) (4,6 vagyok)
2016. febr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is arra lennék kíváncsi, hogy online be lehet-e csekkolni egy átszállásos útra?
2016. febr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!