Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért nagyobb a forgalma a...

Miért nagyobb a forgalma a bécsi repülőtérnek mint a budapestinek?

Figyelt kérdés
Mármint, az oké, hogy nagyobb, de több mint dupla annyi az éves utasforgalma. Bécsnek: 22 millió, Bpnek: 10 millió. Miért van ez? Lehetne valahogy növelni a Ferihegy utasforgalmát?

2016. dec. 26. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Bécsnek és környékének jóval jobb a fizetőképessége mint Bp és környékének. Az osztrák egy átlag fizuból simán elmegy évi 2-3x nyaralni, utazni.
2016. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Mert Bécsben egy átlagos keresetű ember elmehet repülővel nyaralni, Budapesten nem.
2016. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Előzőekhez még annyit, hogy sokáig a kommunizmus alatt kevesebbet mehettünk külföldre, így Bécs lett a közép-európai nagy reptér.
2016. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Bécsböl sokkal több járat indul. Többek között az USA-ba is. Nekünk már az sincs.
2016. dec. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Bécs fontos tranzitrepülőtér is. Az Austrian Airlines nagyon sok balkáni és kelet-európai célpontra repül, ahova bécsi átszállással mennek Nyugat-Európából.


Amióta megszűnt a Malév, Budapesten jelentősen visszaesett az átszálló forgalom.

2016. dec. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Így van,ahogy előttem írták akiket 100 %- os hasznosra értékelték. Sok magyar,és szlovák is a Bécsi reptérről indul útnak, vagy mert olcsóbb, vagy egyszerűen Budapestről nem indul oda járat, ahová menni szeretnének.Meg sokan Bécsben szállnak át, hogy továbbutazzanak.
2016. dec. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
Becsbol sokkal tobb normalis jarat indul nem csak a prolikat fuvarozo fapadosok. Budapestrol rengeteg helyre el sem lehet jutni vagy csak atszalassal.
2016. dec. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 ZoltanAnglia ***** válasza:
51%
3 evvel ezelott az apro afrikai orszagban Gambiaban jartam. Meg ott is nagyobb volt a forgalom es szebb a repter. Persze nem a helyiek utaztak, hanem a turistak oda.Milyen ok kesztet arra, hogy szeretned a pesti repuloter forgalmat novelned? Esetleg resvenyese vagy?
2016. dec. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

egy 16 éves gimnazista vagyok akit érdekel pár dolog és mivel a retek iskolában nem kapok a kérdéseimre választ, gondoltam megkérdezem itt:D

egyébként szerintem egyáltalán nem csúnya a pesti reptér. eddig volt szerencsém megismerkedni az ankaraival, az isztambulival és a brüsszelivel. nem éreztem hogy szégyenkeznem kéne a repterünk miatt.

2016. dec. 29. 22:04
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se csúnya, mondjuk az isztambulihoz képest olyan kis barátságos :)
2016. dec. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!