Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Egyedül repülni átszállással? USA

Ibi86 kérdése:

Egyedül repülni átszállással? USA

Figyelt kérdés

Tudom, sokan tettek már fel hasonló kérdést, de most én is egy fontos döntés előtt állok, be merjem-e vállalni az utat vagy sem? Egy esküvő miatt 6 nappal később tudnék csatlakozni egy társasághoz, akik Amerikába utaznak.

Mivel nem egyszerre megyünk, visszafele sem tudunk egy járattal jönni, ezért oda-vissza egyedül repülnék. Odafele Los Angelesbe mennék bécsi átszállással (2 óra az átszállási idő), visszafele Hawaiiról jönnék LA és torontoi átszállással (3-3 óra).

Austrian és United Airlines.

Még sosem repültem egyedül, átszállással pedig egyáltalán. Sajnos nem beszélek túl jól angolul, bár addig mindenképp el fogok menni nyelvtanárhoz, de így is nagyon izgulok.

Könnyen megtalálom a megfelelő járatokat? Ti bevállalnátok a helyemben? :)



2017. jan. 2. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
be, egyaltalan nem nagy sham atszallni, angolul nem kell tudni hozza, csak a szamokat ismerd amik a kijelzokon megjelennek, kb az egesz olyan bonyolult mint pl a Kalvin teren atszallni egyik metrorol a masikra
2017. jan. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, elég pár szót tudni, ehhez nem kell nyelvtanár. A problémásabb a bevándorlási tiszttel történő beszélgetés lehet.
2017. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A vonatot az különbözteti meg a repülőtől, hogy az utóbbi nem dudál induláskor. Minden más hasonlóan történik. Tehát ha képes vagy egy pályaudvaron leszállni egy vonatról, megkeresni azt a vágányt amelyikről a másik indul, akkor elég nagy valószínűséggel a repülődet is meg fogod találni.


Ha jól értem, van még fél éved a nyelvtudásodat csiszolni, használd ki ezt az időt, előnyödre fog válni.

2017. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Akkor felesleges paráznom ezek szerint.

A bevándorlási tiszttel való beszélgetés hogy zajlik? Kifele menet, miután felvettem a csomagomat, akkor kerül erre sor? Mindenki átesik ezen, vagy szúrópróbaszerűen történik?

Elnézést, ha hülyeséget kérdezek :)

2017. jan. 2. 14:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Mindenki átesik rajta.

Megkérdezi, hogy honnan jöttél, meddig maradsz az országban, van-e nálad tiltott áru.

Ha az USA-ba mész, ne feledkezz meg az ESTA-ról sem.


Én júliusban utaztam életemben először egyedül, két átszállással. Nagyon féltem tőle, de igazából ha van elég időd az átszállásra, akkor hidd el, hogy pofonegyszerű az egész.

2017. jan. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
tolem annyit kerdezett hogy honnan jottem es hgy vakacion vagyok, a paromnak egy masik meg csak nem is koszont nemhogy kerdezett volna valamit
2017. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm! Ez bíztató :)

Még esetleg azt meg tudja valaki mondani, hogy Estát mikor érdemes intézni? Repjegy foglalás előtt vagy után? Előtte lenne nekem logikus, de lehet kérdezik, mikorra szól a jegyem, tehát igazából fogalmam sincs, melyik a jobb.

2017. jan. 2. 16:16
 8/12 anonim ***** válasza:

ESTA-nál nem kérdezik, hogy mikorra szól a jegyed.

Én azt javaslom, repjegy foglalás előtt csináld meg az ESTA-t, mert ha azon fennakadsz, akkor bukod a repülőjegyet, ha az már le van foglalva...

2017. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben, nekem is ez a logikus. Köszönöm szépen mindenkinek :)
2017. jan. 2. 16:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha a nevedben a 86 azt jelenti hogy 86-ban születtél akkor én fiatalabb vagyok nálad és én egyedül repültem USA-ba, 1 átszállással. Első repülőutam volt, első külföldi utam, ráadásul akihez mentem azzal nem találkoztam élőben előtte és nem volt ott más magyar rajtam kívül.

Az angolom gyatra volt de túléltem, itt vagyok :)

2017. jan. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!