Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Érdemes-e bejelenteni a...

Érdemes-e bejelenteni a Wizzair "akciós" gyakorlatát a Fogyasztóvédelemnél megtévesztő reklám címén?

Figyelt kérdés

Az történt hogy a múlt hétvége alatti foglalásokra hangzatos 20% engedményt hirdettek. Péntek este ki is kinéztem x városba egy júniusi hétvégére egy oda-vissza utat 2x30 ezerért, de nem foglaltam le, mert a barátaimmal egyeztetnem kellett. Aztán vasárnap délelőtt mikor megvettem volna a jegyet kiderült hogy már kb 2x60ezer-be kerülnek a jegyek. Szóval a 20% engedmény helyett 100% áremelést találtam. A legnagyobb poén az egészben hogy végül az egyik "normál" légitársaságnál vettük meg a jegyeket kb 2x 30 ezerért, azoknál semmi ilyen árazási manipuláció nem volt.

Még mielőtt bárki "tudatlan hülyé"-nek nevezne leszögezném hogy:

- tudom hogy a fapadosok össze-vissza hintáztatják az áraikat biznyos algoritmusok és jegykontingensek mentén

- tudom hogy mostanában a hagyományos légitársaságok a konkurenciaharc miatt csak alig drágábbak

Azt viszont nem tudom elfogadni hogy az adott repülőjáratra nincs egy rögzített listaár amihez a 20% kedvezményt mérni lehetne, így a "-20%" reklámfogást büntetnie kéne a magyar Fogyasztóvédelemnek. De lehet hogy naiv vagyok, ezért írtam ki ide ezt a kérdést előbb.



2017. jan. 18. 19:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
2017. jan. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%

Nézd, azt kellene átlátni, hogy a 20% kedvezmény azt jelenti, hogy az éppen aktuális árból -20%.

Ha elolvasnád részletesebben a Wizzair honlapján, akkor láthatnád, hogy így van.


És az akció miatt valószínűleg többen vettek jegyet, így vasárnap délelőttre (amikor már két és fél napja tartott az akció) sok jegy elfogyott, így természetesen megdrágult.

Lehet, hogy amúgy is fogyott volna annyi, hogy két nap múlva drágább legyen, de főleg mivel érthető okokból sokan vettek jegyet ez idő alatt.


A fogyasztó egyáltalán nem lett becsapva, hiszen az aktuális árból élt a 20% kedvezmény, amit a reklámban is kínáltak.


Amit írsz, hogy

" tudom hogy a fapadosok össze-vissza hintáztatják az áraikat biznyos algoritmusok és jegykontingensek mentén"

illetve

"Azt viszont nem tudom elfogadni hogy az adott repülőjáratra nincs egy rögzített listaár"

teljesen ellentmond egymásnak.


Ne haragudj, de te nem vetted észre?

A kettő egymásnak az ellentette.



Az pedig, hogy klasszikus légitársaságnál sikerült kedvezőbb áron megvenned a jegyeket, szerintem nagyon jó dolog. Jogosan felfoghatod úgy, hogy még jobban is jártál.

2017. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12-es, kösz a választ (nem én pontoztam le, én zöldet nyomtam)


"Azt kellene átlátni, hogy a 20% kedvezmény azt jelenti, hogy az éppen aktuális árból -20%"


Ezt már korábban megvitattuk: a fogyasztó megtévesztésének számít úgy reklámozni valamilyen árengedményt, hogy azt egy friss áremelésből adod. Akkor is ha az árazási gyakorlatod szerint össze-vissza ugráltathatod a jegyáraidat mintha az valami részvényárfolyam lenne.

De a 11-es válaszoló által belinkelt cikkben lévő példa azt bizonyítja hogy a "20%-os engedmény" hatalmas parasztvakítás és már nem előszőr vetette be a Wizzair tudatosan ismételve ezt a formulát, ártatlan bociszemekkel pislogva és mutogatva a "maguktól változó" árakra.

És félreértés ne essék, továbbra sem akarok köpködni a fapadosokra, hiszen ha ők nem jelentek volna meg a piacon, akkor jóval drágábbak lennének a repülőjegyek ma is, pld nem lehetne ilyen lazán hétvégi városnézéseket tervezgetni Európában, engem a Wizzair tisztességtelen akciózási gyakorlata ami zavar.

2017. febr. 21. 19:56
 14/14 anonim ***** válasza:

"Ezt már korábban megvitattuk: a fogyasztó megtévesztésének számít úgy reklámozni valamilyen árengedményt, hogy azt egy friss áremelésből adod."



Az nem megvitatás, hogy te elmondod mit gondolsz és az úgy van és kész.


Nagyon kérlek, ezt a kioktató stílust, mintha te magyaráznád el, ne!


Egyébként pedig, ha már megvitatás, előttem is többen leírták a lényeget, de meg sem akartad hallani, mert amit eldöntesz az az igazság szerinted.



Még egyszer:

A repülőjegy árak állandóan változnak, akciók nélkül is.

Tehát nincs friss áremelés, az akció előtt.


Az árazás amúgy is automatikus. Ahogy fogynak a helyek, nő az ár.

Lehet, hogy az akció első pár órájában még olyan áron volt ahogy te először láttad és akkor abból jött le a 20%.

Azért nőtt meg, mert mások gyorsabban foglaltak mint te.


Már csak ezért sem lehet az amiről beszélsz, hogy akció előtt megemelték az árat.


Úgy csinálsz mint aki egyáltalán nem érti, de nem vagyok benne biztos, hogy inkább csak nem akarod érteni.

2017. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!