Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Jól gondolom vagy tudom, hogy...

Jól gondolom vagy tudom, hogy az úti okmánynak minősülő visszaigazoló e-mail és az útlevél felmutatásával az utasfelvételi pultnál adják ki nekem a beszállókártyát? (Tehát nem minden esetben kell a reptérre vonalkódos beszállókártyával érkezni? )

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 15:53
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
81%
Odaadod az utleveledet, a check ines lehuzza, es lam, ott van a foglalas minden adata nala. Nem kell semmilyen szam, meg semmi. Havi minimum 6 alkalommal repulok, soha nincs nalam mas az utlevelemen kivul, es sehol nem kertek meg semmilyen emailt a check in pultnal. Mit csinalnanak vele?
2017. jan. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
58%
Valóban nem kell az e-mail, elég az útlevél, de biztonság kedvéért jobb ha nálad van az e-mail is, ugyan még tőlem sem kérték soha.
2017. jan. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%

Elég az útlevél. Nem foglalási szám, hanem név alapján keresünk (akkor is, ha a kezünkbe nyomják az itineraryt). Online checkin esetén kap az ember beszállókártyát. Ezt normális legitársaságoknál nem kötelező elvégezni, fapadoson erősen ajánlott, ott megbüntetnek, ha nem checkoltál be online.

A visszaigazoló email egyébként egy darab papír, utazásra nem jogosít fel.

Egy repteres.

2017. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Jól írtad, hogy EGY repteres vagy. Ugyanis eddig nálam 4 ilyen utazásból 3-szor elkérték, 3 különböző reptéren a számot és az útlevelet.
2017. jan. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a kielégítő válaszokat, most már 100%-osan megnyugodtam. :)
2017. jan. 24. 22:19
 16/19 anonim ***** válasza:
79%
66%-os ilyen butaságokat légyszíves ne hazudj, mert oké, hogy nem akarod magad égetni, de akkor legalább ne írj hülyeségeket, mert mások innen érdemben tájékozódni akarnak, és ha ezt látják, akkor hamarosan jönnek majd a kérdések, hogy "jaj, nem nyomtattam ki a momondo/skyscanner/akárki által küldött levelet, holnap reggel utazom, mi lesz velem?" az ilyen hülyeségek nyomán. Továbbra sem kell semmi más, csak a neved, és a foglaláshoz használt úti okmányod, mert mást nem használnak fel a check in pultnál. Mit csináljon ott neked szerencsétlen egy 10x számjegyből álló "kóddal" vagy a PNR számoddal? Lehúzza az útlevelet, előjön a foglalásod, és ennyi az egész művelet. Nagyjából két perc. Ideje nem lenne a te emailedet bogarásznia.
2017. jan. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem e-mailről volt szó, hanem 1 5-6 számból álló kódról. És nem szokásom hazudni, pl. épp a múlt héten kérték el az útlevél után a Skavsta reptéren.
2017. jan. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
73%
A kódod akkor kell néha, ha a checkin-automatát használod, de az se mindig kéri. A stockholmi kollégák módszereit nem ismerem, de Kairóban nekem is erősködött tavaly egy biztonsági őr, hogy az útlevél mellé mutassam "a repülőjegyet" (ott rögtön van bizt. ellenőrzés a reptérre belépéskor is), hiába mondtam neki, hogy repjegy évek óta csak elektronikus formában létezik, én is dolgoztam reptéren és tudom... akkor is oda kellett mennem a légitársaság pultjához kinyomtatni. Szóval a rendszer megtalálja az útleveled (Európában a személyid) alapján, de túlbuzgó alkalmazottakba bele lehet futni (megjegyzem, messze nem az első kairói utam volt, de korábban velem sem szőröztek).
2017. jan. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
47%
Igen, EGY repteres vagyok budapestről, aki nem fogja elkérni a foglalási számodat :)
2017. jan. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!