Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Feladott poggyásznak WizzAirné...

Feladott poggyásznak WizzAirnél mennyire biztonságos hátizsákot feladni? Van valamilyen mód arra, hogy elkerüljem a tönkremenetelét?

Figyelt kérdés
Másrészt, szerintetek lehet olyat csinálni, hogy ha be van fizetve feladott pogyász, de én elférek egy felvihető pogyászba / hátizsákba, akkor felengednek vele a repülőre?

2017. febr. 11. 20:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
A hátizsákot érdemes átlátszó sittes zsákba húzni (azt hiszed tán viccelek, a fenéket, van olyan légitársaság amelyik ad) hogy a szíjak, ilyesmek ne szakadjanak el, le.
2017. febr. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem adnék fel hátizsákot. Csatok letörhetnek, anyaga kiszakadhat, ami benne van, könnyen megsérül.

Az meg fent van a honlapon, de a jegyfoglalásodnál is, hogy mekkora, hány darab poggyászod lehet.

2017. febr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

12-es: tiszteletben tartom a véleményedet - de ez a te véleményed - az enyém meg más :-)

utaztam már hátizsákkal, 18 kg-ossal, semmi baja nem lett (jó erős anyaga van, de nem egy márkás, sok 10 ezer ft-os), ugyanakkor a frissen megvásárolt bőröndömnek ELSŐ alkalommal sikeresen széttrancsírozták a kerekét. Igen, a javítást állják, de a kevéske időmet senki nem pótolta (oda-vissza út a javítóig) és az 1.400 ft-ba kerülő útiköltség is az én költségem :-(

2017. febr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Utaztam már a WizzAir-rel magánügyben is, 4 napra, és tényleg el lehet simán férni egy kézipoggyászként ingyen felvihető csomagba... azért írtam laptoptáskát, mert nekem a volt sulitáskám direkt laptop hordozására alkalmas, maximális szélessége, magassága, mélysége pont akkora mint a kézipoggyász maximális méretei, amit írtatok. ;) Sőt, még a 30 l-es nem teljesen megtöltött túrahátizsákom is a limiten volt, azzal utaztam végül. De én nyilván nem a kézipoggyászról beszélek, hanem a feladott és a "big cabin" poggyászról, amik ugye már nem ingyenesek. Semmiféle gurulósom nincs nálam, és szerintem kényelmetlenebb olyasmivel utazni, ezért csak az említett iskolatáska, egy 30l-es és egy 70l-es túrahátizsák jöhet szóba (meg ezeknél kisebbek persze, de az megint nem hatékony). Az jutott eszembe, hogy az esővédőt rá lehetne esetleg úgy húzni, hogy védjen, de az is csak a közepesnek van, és a pakolgatása, dobálása a földre stb. az impermeábilis részt is le tudja koptatni. Ha tényleg nem lehet a feladott helyett kabincsomagot vinni, akkor muszáj lesz egy kis hátitáskába pakoljak egy rend váltóruhát, plusz neszesszer, plusz esetleg törékeny ajándék, és a többi ruhát valamelyik másik táskába feladni. Utóbbi valószínűleg nem lenne kompaktra tömve, így még inkább szétmenne.

1 hétre megyek amúgy, 4 nap munka, 3 nap ismerősnél látogatás, pár óra utazásra. Lehetséges, hogy a két hely közötti utazáskor még beiktatnék közbülső városokban sétafikálást, azért egy közepes csomag is elég megterhelő lehet lány létemre.

Akűrmelyik kombinációt nézem, valami gond van, (vagy túl nehéz, vgy túl üres, vagy nem rakható a kézi a nagyba stb.). Aki kitalálta, hogy ez jobb (a főnök) csak a saját kényelmére gondolt, és kapásból mindenkinek azt kérte amit ő akart. abszolút nem tudom, mit tegyek.


Köszönöm amúgy a segítő hozzászólásokat!

2017. febr. 12. 16:59
 15/20 A kérdező kommentje:
Amúgy 8-as, félrebeszélsz. Tudtommal a kis kézi az mindenkinek ingyenes (ami amúgy 4-5 napra elég), és azt a szék alá kell tenni. A nagy kézire rá kell fizetni, az a fej fölötti ládákba megy, de attól még a kicsi kézit ugyanúgy felviheted ingyen. Tehát magyarul, ha kicsi kézit ÉS nagy kézit is maximálisra tömöm, akkor simán 1,5-2 hétre elég cuccot lehet vinni. Anélkül, hogy feladott csomagra még többet kelljen fizessek, pluszba sorba álljak, aggódni, hogy vajon biztonságban van-e, megérkezik-e időben, nem-e lopják el, nem-e esik szét stb. Persze, akkor vállalom, hogy cipelem mindkettőt a terminálon, és hogy esetleg hülyének néznek. Na ezt nem akarta a főnök. Mintha látom, hogy ő megjelenik egy nagy bőrönddel, én meg a 30 l-es hátizsákkal túlélem a hetet. (nem hivatalba megyünk, hanem kísérletezni, tehát nem kell a spéci ruha)
2017. febr. 12. 17:13
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező :-)

Nem beszélek félre. Max az előző hozzászólókhoz csatlakozva nem emeltem ki, hogy a poggyászok közül 1 db kis kézipoggyász vihető fel INGYEN.

Ha ezen kívül bármilyen más táskát szeretnél felvinni, azért pluszban fizetni kell - de ezt írtam - majd később már Te is (lehet, azóta utána olvastál, mert a kérdésedben még nem ezt írtad.)


"Váltson nagyméretű kézipoggyászra!

Csomagoljon okosan, és a díj megfizetésével vigyen a kisméretű kézipoggyásznál nagyobb csomagot a fedélzetre!

Az útvonaltól függően 10–20 €.

Legfeljebb 56 × 45 × 25 cm.

Elfér az ülések feletti poggyásztartó rekeszben. "


Nos, ha neked megér 2x10, illetve 20 Eurót, azaz 6 ezer vagy 12 ezer ft-ot pluszban, hogy ne feladott poggyász legyen a fél hátizsákod, hanem nagyméretű kézipoggyász, akkor fizess. Tök értelmetlen, amikor a céged kifizette helyetted a feladott poggyászt, ráadásul visszafelé nem is biztos, hogy ugyanúgy félig lesz a hátizsákod - de te tudod - én ezen nem fogok vitatkozni tovább.

Segíteni akartam, de vagy nem érted vagy kötözködés lett a vége.

2017. febr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem az írásodból, hogy még akkor is ha fizet az ember nagy kézipogyászt, akkor is csak azt az egy nagyot viheti. Ami, most olvasom, igaz, de én azt hittem, hogy vihető ingyen 1 kicsi + 10 euróért egy nagy. Mert pl. más rendes társaságnál vihető fel kicsi és nagy is ingyen (pl. British Airways), ezért összekavarodtam. Nem akarok pluszban fizetni, épp azért kérdeztem, hogy ha befizették a 15 (teggyük fel) eurót a feladott poggyászra, akkor vihetem-e az illetőt a kabinba magammal nagy kézipoggyászként (10 euro), vagy újra kifizettetik a felszállásnál feláron. De már értem, hogy nem - szóval a második csomagot muszáj feladjam, még ha a mérete kicsi is lesz. :( Egyébként nem tervezek kint vásárolni semmit, max kevesebb cuccal jövök vissza.
2017. febr. 13. 22:49
 18/20 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint Te azt kérdezted,illetve úgy gondoltad, hogy a feladott poggyász (ami ki van fizetve) szolgáltatás "becserélhető-e" a nagy kézipoggyász szolgáltatásra? Mivel a feladott drágább, mint a nagy kézi?

Nos nem, nem "cserélhető be", mert Wizzair-ék ennyire nem rugalmasak- (8,16-os vagyok)

2017. febr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az nem vélemény kérdése, hogy időnként a csomagok útja során a táskák, puha bőröndök kihasadnak, kiszakadnak. Az, hogy letörik a kerék a kisebbik gond, egyrészt ki fizetik, addig is csak vinni kényelmetlenebb a bőröndöt úgy, na de egy kiszakadt táskával nem sokra mégy, ha potyognak szanaszét a holmid, hiába fizetik ki aztán a hátizsákod árát...
2017. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ld 11: használj erős szemetes zsákot, az nem szakad ki, nem vicc. Pl. [link] ezek jók, 4 mil, én 3 mil-es zsákot használok erre. Angolul contractor's bag.
2017. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!