Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Érdemes "merevfalú" bőröndöt...

Érdemes "merevfalú" bőröndöt venni hosszú repülőútra, vagy a sima sporttáska is megteszi?

Figyelt kérdés

Én most fogok először hosszú útra utazni repülővel a tengerentúlra. Eddig 2-szer repültem és bőven elég volt egy sima táska is.

Kérdem én, van-e értelme venni merevfalú bőröndöt? Vagy elég a szövetes is? Esetleg egy gurulós sporttáska?


Ahogy észrevettem, az előbbieknek sokkal magasabb az ára, igaz 4 kereke van, így a súly nem az én kezemre nehezedik, illetve esetleg számzár van rajtuk. Viszont könnyen karcolódik, ahogy láttam másoknál, de nyújt annyival többet, hogy megéri ezt venni? Esetleg a szövetes bőrönd is elét vagy a gurulós sporttáska?

A gurulós sporttáska azért célszerű, mert kényelmesebben tudom készhez vinni, és még a saját városomból eljutok az állomásra, aztán BP-re a reptére sokkal célszerűbb, mint a bőröndök - tapasztalat. (Bár a sporttáskának max csak egy merev oldala van)



#bőrönd #kerekes bőrönd
2017. febr. 27. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon elkomplikálod ezt a dolgot. Ha van olyan táskád, amivel el tudsz utazni, ugyan miért is kellene egy másik?

Ha te is tudod jól, hogy a kemény bőröndnek mennyi hátránya van, mit kell rajta vesződni?

2017. febr. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak azért rágodom ezen, mert semmi mást nem látok, hogy a túrahátizsákokról/sport táskákról mindenki bőröndre váltott, nem esetleg tudnak-e valami többet mint én :)
2017. febr. 27. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, hogy gyűrődjenek a ruháid, veszel egy merevfalú bőröndöt. Ha meg nem érdekel vagy lesz vasaló a kezed ügyében, akkor a frakkodat is begyűrheted a sporttáska aljára.
2017. febr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nekem betörték a merevfalúm oldalát.
2017. febr. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Arra számítsál, hogy dobálni fogják a bőröndödet.

Amúgy mindenképpen gurulósat válasszál, ha elegánsan akarsz megérkezni, nem pedig csapzottan és leizzadva a cipekedéstől!

A beengedő tisztre se mindegy, hogy milyen benyomást teszel majd.

2017. febr. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én mindenképpen gurulósat javasolnék és NEM merevfalút. Össze vissza fogják törni. Egyszer nekem még a kerekét is kitörték.. Hallatlan... :p Igaz nem túl drága volt, talán érdemes lenne valami minőségibbre befektetni.
2017. febr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mytravel ***** válasza:

Az a probléma am mai un. merevfalú böröndökkel, hogy a minöségük sajnos már messze nem az ami régen volt. Èn 10 éve utazom egy merevfalú, 2 kerekes Samsonite börönddel amit már nem lehet kapni sehol pedig sokat kerestem már. Konkrétan millio karc van rajta (logikus) de soha nem hagyott cserben.

Amikor meg állok a csomagszalag mellett látom a sok design böröndöt kijönni tele horpadásokkal meg nemegyszer nyitva. Quality ma = nulla. Lehet hogy a sporttáskával nem jársz rosszul csak legyen zárható! Jó utat!

2017. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy 2007-ban vett, nem olcsó Samsonite merevfalú bőröndöt kb 200 repülőúttal később törték el. Akkor vettem egy Samsonite Firelite-ot Németországból. No, az nem törik. Egyszerűen nem. Pont annyira rugalmas hogy borzasztó nagy erőhatás kéne, hogy eltörjék. Egyértelműen jobb, mint bármilyen szövetes.


Más kérdés, hogy ha ezt az első repülőutat nem követi még évente harminc akkor nem biztos, hogy érdemes ennyire drága bőröndbe beruházni.

2017. márc. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!