Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Éjszakázni a reptéren, vagy...

Éjszakázni a reptéren, vagy drágább jegyen felül egy este szálláson töltése?

Figyelt kérdés

Dániában fogok tanulni, ezért augusztus közepén utazok ki.

A probléma csak annyi, hogy a szállásomhoz a kulcsot csak adott nap 12:00 és 15:00 között tudom átvenni, viszont Budapestről csak horribilis összegekért lehet úgy repülni, hogy abban az időpontban már a városban legyek.

Ezért két lehetőségem lenne:

1) olyan repülőutat keresek, amivel másnapra érek oda

2) előző nap elutazom, s azt az estét hotelben töltöm, ahonnan 10 után kijelentkezve át tudom venni az irodában a kulcsot dél után


az 1)-essel a probléma:

- csak úgy lehetséges, ha 8 órát várakozok átszállásnál a reptéren este

- másnap még mindig lenne 3 órám (reptérről kijövet után), amit el kéne valahogy vernem, mielőtt felvehetem a kulcsot

+ ellenben nagy előny, hogy ez a legolcsóbb repülőjegy egész hónapban, s a szálláson is spórolok egy 20ast


míg a 2) problémája, hogy:

- maga a repülőjegy is (lényegesen) drágább (~15-30ezer forinttal;ami egy 40-60ezres jegynél több, mint releváns összeg)

- plusz ugye ki kell költenem szállásra is; ami itt nem túl olcsó, a legminimálisabbak is jó 12-18ezer forintért mennek / este


Nos, tippek, trükkök? Túl lehet-e élni majd 8 órát azon a reptéren? :D



2017. júl. 3. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy csinálsz, mintha valami szörnyűséges dolog lenne. Gondolom könyved van. Olvasni tudsz.
2017. júl. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én szeptemberben 18 órát fogok egy retéren tölteni
2017. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Többször éjszakáztam már átszállás miatt reptéren, minden alkalommal kifejezetten kényelmetlen volt, de az lebegett a szemem előtt, hogy egy-egy ilyen éjszakával 70-80 eurót megspórolok, amit a reptéri hotelben költöttem volna el. 8 óra viszont annyira nem hosszú idő. Melyik reptéren kellene éjszakáznod?
2017. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ezt a kérdést azokkal beszélném meg, akiktől a kulcsot veszem át. Szerintem lesznek olyan rugalmasak, hogy találjanak neked megoldást szálloda és drágább repülőjegy nélkül.
2017. júl. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
néztem airbnb-ket azokat találni olcsóbban is
2017. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ryanair esetleg ? Én ezzel szoktam menni Dániába. Ha hónapokkal hamarabb lefoglalod több tízezret is spórolhatsz.
2017. júl. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!