Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Wizzair elsőbbségi beszállássa...

Wizzair elsőbbségi beszállással a megengedett +1 kisebb (laptop) táska méretével kapcsolatban mennyire szigorúak beszállításkor?

Figyelt kérdés

Elsőbbségi beszállással fogok repülni velük. A kézipoggyászom mérete lazán a megszabott méreteken belül van. Viszont lesz nálam egy laptop táska is, emiatt veszem meg az elsőbbségi beszállást.

A +1 darab kisebb táska hivatalos méretei 40x30x18 cm lehetnek, viszont az én laptop táskám a középső méretet 2 cm-el túllépi, 30 helyett 32 cm.


Azz tudom, hogy nem elsőbbségi utasokkal a kézipoggyász méretét illetően általában nagyon szigorúak szoktak lenni, egy cm eltérés is gond lehet.

De mi a helyzet elsőbbségi beszállásnál az én eseteben?

A kisebb laptop táskát is lemérik és ugyanolyan vasszigorral megtilthatják a felvitelét +2 cm miatt?

Vagy nem kell emiatt aggódnom?



2017. dec. 6. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy ez hogy is működik. Én is kiírtam egy hasonló kérdést és mindenki leugatott hogy ha 1 cm-vel is átlépem a határt, elzavarnak vagy kifizettetnek €50/£50-t velem.

Közben meg végig sétáltam úgy a reptéren, hogy egy pillantást nem vetettek a táskámra. A beszállokapunál volt egy ilyen kosárka amibe meglehetett nézni, hogy bele megy-e, de az ég világon senkit sem érdekelt ez.

De nem tudom, lehet azért volt mert egy kisebb reptér volt ez és lazábbak a dolgozók. Mondjuk visszafele Pestről repültem, ott sem érdekelte senkit a táskám. (Sőt, sehol sem érdekelte eddig senkit. Vagy 6-szor repültem már, wizzair/jet2. A példa az wizzair-es volt)

2017. dec. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre nem nézik, csak ránézésre, szerintem nem lesz gond.
2017. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!