Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi történik, ha törlik a...

Mi történik, ha törlik a járatot, de nekem aznap programom van, ami fizetős volt?

Figyelt kérdés
Tehát. Mennék valahova, ahol már van programom, amiért fizetnem is kellett elég rendesen, de mondjuk rossz idő miatt nem indul a gépem. Ilyenkor a légitársaság fizet valamit, vagy ezt bebuktam? Nem kötöttünk külön biztosítást
2018. jan. 7. 10:24
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Az időjárási okot (is) úgy hívják, vis major. Senki nem teht róla, hogy neked meghiusult a mozid, koncerted vagy pszichiátriai kezelésed.

Ugyan, miért is fizetne eért bárki is?

Amúgy a vis majorra a biztosítók sem fizetnének.

2018. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Így van, ha az időjárás miatt törlik, akkor az vis maior.
2018. jan. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha vis major akkor így jártál. Erről senki sem tehet, a járatot például időjárás miatt sem azért törlik hogy kiszúrjanak másokkal, hanem mert nem biztonságos az utazás emiatt és azért. Sajnos ez van, így jártál, erről senki nem tehet, senki nem fog azért fizetni. Ezzel számolni kell akármennyi pénzről is van szó.
2018. jan. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

persze azert a ceget megkerdezheted (akinek fizettel), hogy hajlandoak e visszadni a penzt

azert mert azt irja az oldal hogy nem, attol meg lehet h igen

szarnyashajo jegyem volt 1 napos Bp-Esztergom-Bp kirandulasra, de a hajo meghibasodasa miatt Esztergomba csak 3.5 oraval kesobb erkezett mint a kiirt idopont

vis majorral takarozott a Mahart, de egy jol megfogalmazott ertelmes emailnek koszonhetoen a jegy aranak a felet visszaadtak (a visszautra mar megjavult a hajo, azt nyilvan kifizettem)

szoval tessek probalkozni!

2018. jan. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!