Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lehet útlevél jélkül repülni...

Lehet útlevél jélkül repülni és telefonozni a gépen?

Figyelt kérdés
Válaszokat köszönöm
2018. ápr. 27. 22:00
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Igen, utolso, lehet hogy elvben igy van, de azert en nem kockaztatnam meg pont azert amit az altakad kuldott linkben is irnak "Bár a grúz jogszabályok szerint a magyar személyi igazolvány is elegendő a beutazáshoz, a repülőtereken (különösen átszállás esetén pl. Isztambulban vagy Kijevben) az iratokat ellenőrző személyzet sokszor nincs tisztában ezzel a lehetőséggel, és az útlevél bemutatását kérik. Ilyenkor csak hosszas utánajárás és meggyőzés után fogadják el a személyi igazolványt. A személyi igazolvánnyal történő utazás esetén még fontos, hogy amennyiben átszállással utazunk Budapestről Tbiliszibe (pl. Isztambulon vagy Kijeven keresztül), a tranzit ország nemzetközi repülőterét az átszállásra várva ne hagyjuk el, ugyanis az adott ország (pl. Törökország vagy Ukrajna) területére lépve már útlevél bemutatási kötelezettség merülhet fel."
2018. ápr. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
49%
Ennek is utána jártam 2 éve mikor először voltam, és megnyugtattak, hogy Kutaisziban mivel kb 5 európai városból jön csak gép, köztük Budapest, így hozzá vannak szokva a személyihez mivel majdnem mindenki azzal jön megy évek óta, abszolút esélytelen, hogy probléma legyen belőle.
2018. ápr. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
52%
Nekem aztan mindegy, en nem keszulok Gruziaba...:D. A hivatalos oldalt pedig nem en linkeltem, csak kimasoltam belole.
2018. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
49%
A linket meg nem én küldtem a konzuliról :D
2018. ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Tudom! Amikor irtam h utolsp valaszolo akkor meg nem tudtam hogy kozben irt mas is elotte. Reszletkerdes...
2018. ápr. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
A telefonozás engedélyezése attól az országtól függ amelyikhez a repülőtársaság tartozik, általában repülőgépüzemmódot mindenhol megkövetelik, de Kínában például ki kell kapcsolni, azaz pl az AirChina Budapest-Pekingen is szólnak ha nincs kikapcsolva.
2018. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A Turkish sem tolerálja még a repülőgép üzemmódot sem.
2018. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!