Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen nyugtatót vegyek be...

Milyen nyugtatót vegyek be hogy ne féljek a repülőn?

Figyelt kérdés
Már ültem párszor repülőn, de még mindig nagyon félek hogy valami baleset fog történni. Igen, tudom hogy elég sokan biztonságosnak tartják, de azért mégis lehet hallani rémhíreket. Nem vagyok rosszul utazáskor, csak egyszerűen rettegek, felszálláskor a sírás kerülget és végig izgulom a több órás repüléseket. Valami nyugtató szerű dolgot szeretnék bevenni, az lenne a legjobb hogyha el is tudnék aludni tőle. Ti tudtok ilyen típusú gyógyszert? 16 éves vagyok.

#repülő #utazás #nyugtató #repülő baleset
2018. máj. 31. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Pár dolog, ami nagyobb valószinűséggel történik meg veled, mint hogy lezuhan a repülőd:


- 6 ujjal vagy lábujjal születsz

- miniszterelnök leszel

- megöl egy meteor

- összenőtt ikreid születnek

- nyersz egy Oscar-t, vagy olimpiai aranyat

- belehalsz egy darázscsípésbe

- megfulladsz a kádadban fürdés közben

- meggyilkolnak vagy megmérgeznek

- egy szupermodellel randizol

- írsz egy bestseller-t

- élsz 100 évig

- elüt a villamos


Ne félj!


Hogy a konkrét kérdésedre is válaszoljak, semmi esetre sem javaslom hogy hozzászokj ahhoz hogy csak nyugtatóval tudsz repülni, ilyen fiatalon meg pláne. Próbálj valami nyugtató teát (peppermint, kamilla), vagy szívj el egy füves cigit felszállás előtt! De leginkább magát az irracionális félelmet kellene leküzdeni.

2018. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem kell nyugtató, józan ész kell. nagyságrendekkel nagyobb eséllyel halsz meg akármilyen közúti balesetben, mint légibalesetben. a repülőket nem akárkik vezetik, több100 óra próbarepülés után ültetik csak be őket személyszállító repülőgépbe. ugyanez egy mezei autósról nem mondható el
2018. máj. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TR75 ***** válasza:

Segíthet a Daedalon. Nem direkt, mert nem erre való ("utazási betegségre", tehát hányingerre), viszont van egy elég komoly szedáló hatása, álmosít és elaludhatsz tőle.

Kipróbálhatod a valeriána tartalmú gyógyszereket is, bár ezeknek a hatása elég gyenge (az is igaz, hogy egyénfüggő).

Konkrétan nyugtató például a Xanax (vagy a generikuma, a Frontin) és társai, amik szorongásoldók, agorafóbiásoknak, pánikbetegeknek is felírják, mint gyors hatású szer. Viszont ezeket nem jó egyből élesben bevetni, mert egyénenként változó a hatása, van, aki észre sem veszi, hogy hatna, más meg teljesen lelassul már a 0,25 mg-os adagtól is. Ráadásul vényköteles (nem véletlenül).

Egyszerű megfigyelésen alapul például az, hogy ha valamilyen kisebb tárgyat fogsz a kezedben (pl. kulcscsomó), az is oldhatja a szorongást.

Nem mellesleg az alkoholnak is van ilyen hatása.

Szóval szerintem menj el az orvosodhoz, és beszélj vele erről. Ő biztos tud még javasolni dolgokat.

2018. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Ha tényleg tablettákban szeretnéd megtalálni a választ az életedet érintő kérdésekre, tökéletesen rossz úton jársz. Elég értelmes lénynek tűnsz, ismered a pontot és az összetett mondatokat is, sőt a vesszőid is a helyükön vannak. Nagy szó ez manapság, hidd el. A te intelligenciáddal csak egyetlen lény képes megbirkózni. Te magad.
2018. máj. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztató válaszokat! :) Mostmár én is belátom, hogy nem a nyugtató a megoldás, megpróbálok majd elvonatkoztatni, mondjuk olvasok egy könyvet. :)
2018. jún. 1. 16:27
 6/7 anonim ***** válasza:
na ennek örülök :) könyvolvasás, zenehallgatás nagyon jó, mert a legrövidebb repülőúton is unatkozni fogsz (tapasztalat :)
2018. jún. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy féldeci konyak kellemessé teszi a repülőutat (régi kínai bölcsesség).
2018. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!