Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőjegy foglalása weboldalo...

Repülőjegy foglalása weboldalon egy harmadik személynek. Mia menete ennek? Ki kell nyomtatnia a jegyet a harmadik személynek, akinek foglalom, vagy elég ha a telefonján elektronikusan megvan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) Most csinálok ilyet életemben először, úgyhogy ne haragudjatok, ha kicsit tudatlannak tűnnék. Szóval, a helyzet az, hogy én külföldön tartózkodom, és szeretném meghívni magamhoz egy barátomat. A kérdés az, hogyha a légitársaság weboldalán foglalok egy jegyet (egyébként a Transavia légitársaságról van szó), akkor mi a teendőm/vagy a barátom teendője, miután már le van foglalva a jegy? Elfogják ők ezt küldeni nekem emailben , amit nekem továbbítanom kellene a barátomnak elektronikusan? Ki fogják nyomtatni a helyszínen, vagy netán a barátomnak kéne kinyomtatnia? Esetleg teljesen felesleges, mert működik ez elektronikus formában is, tehát elég, ha a telefonjáról feltudja mutatni megvásárolt jegyet?


Kérlek, írjátok meg, mi a pontos menete ennek. Az odáig megvan, hogy bankkártyával tudok foglalni. Nagyon hálás lennék a válaszért! :)


Szép napot kívánok!



2018. szept. 5. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
A foglalással sokra nem mész, max a vásárlással. Az email cím megadása résznél beírhatod ag ő emailjet és akkor azonnal hozza érkezik a visszaigazolás. Becsekkolni ugyanígy. Ha van a társaságnak elektronikus jegye, a barátodnak meg okostelefonja, az is működik. Mondjuk felmutatni nem a jegyet, hanem a beszállókártyat kell, amihez nem árt majd meg otthon becsekkolni. De egészén biztos vagyok benne higy a légitársaság oldalán ez mind le van írva világosan
2018. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ahogy elozo irta, 2 kulon dolog a foglalas meg a vasarlas

foglalni igazabol jegyet online nagyon nem tudsz, azt az utazasi irodak tudnak, amikor lefoglalnak neked egy jegyet es ha dontottel, akkor a jegy kifizetesre kerul 1-2 napon belul de sokaig ok sem tudjak tartani a jegyet

az utazasi irodak mas rendszert hasznalnak de te mint atlagember felmesz a weboldalra kivalasztod a jegyet es ha kifizetted, akkor tied a jegy (barki nevere veheted), de foglalni igazabol nem tudod csak megvenni


en a batyamnak vettem legutobb jegyet

Swiss legitarsasaggal jott latogatoba de nem a Swiss oldalan vettem, mert ott dragabb volt, hanem egy kereso oldalon (expedia)


az utas adataihoz az o adatait adtam meg (elotte elkertem tole az utlevelszamot plusz lejarati idejet) a fizetesnel pedig az en kartyaszamomat adtam meg


amikor megjott a visszaigazolo email azt tovabbitottam a batyamnak

o utazas elott 24 oraval becsekkolt, otthon kinyomtatta a beszallo kartyat es ennyi


effektiv repulojegy nem letezik, elektronikus visszaigazolas letezik illetve papir (vagy mobil alapu) beszallokartya


ha olyan legitarsasaggal utazom akik nem szamolnak fel kulon penzt a repteren valo nyomtatasert, akkor csak kimegyek a repterre, bedugom az utlevelet a kiosk gepbe es kinyomtatom helyben a beszallokartyat, vagy ha rovid a sor, akkor beallok a sorba es a pultban levo holgyiket kerem, hogy nyomtassa ki nekem


ilyen egyszeru ;)


(A mobil alapu beszallokartyat azert nem szeretem, mert legutobb a biztonsagi ellenorzesnel a csavo elkerte a mobilomat hogy a kodot beszkennelje es majdnem kicsuszott a kezebol a telom... szoval inkabb papir!)

2018. szept. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nagyon szépen köszönöm a hosszas, teljesen komplett választ! :) Igazából a Transavia oldalán az van, h kérik az utas adatait, a kapcsolattartót (aki én leszek), és végül van egy gomb, amin az van, hogy foglalás, és fizetés. Akkor gondolom, ezzel magát a repjegyet is megvettem, hiszen ott van az árban feltüntetve a repjegy ára is, gondolom, akkor ez nem az a foglalás, ami ingyenes, csak szimbolikus az elnevezés, de valójában ez maga a vásárlás :) Akkor ezek szerint nem olyan nagy durranás.... És ha eus tagállamba jön, akkor a szemelyi elég, nem igaz?


Ment a zöld kéz, tényleg nagyon köszönöm a korrekt választ!

2018. szept. 5. 19:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen megszokott dolog, hogy az utas és a fizető személy eltér, például céges utaknál. Az utasnak a hat betű-szám kombinációra van szüksége és a családnevére, de azt tudja és semmi másra, azzal le tudja hívni a foglalását, ülést foglalni (ha olyan a légitársaság), check-in-t intézni stb. Szép angol nevén: Passenger Name Record avagy PNR.
2018. szept. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!