Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mit kell figyelembe venni egy...

Mit kell figyelembe venni egy repülő út során? Milyen folyamatok vannak, csekkolásnál, csomagoknál, stb. (? )

Figyelt kérdés
Első utam lesz, holnap reggel, ezért hogy tisztában legyek, legalább az alapokkal, szerettem volna megkérdezni olyanokat, akik ebben gyakorlottak ! Kicsit izgatott vagyok.

2019. jan. 1. 15:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1. odamész a repülőtérre kb 2 óràval hamarabb, megnézed melyik csomagfeladó pultnàl van kiírva a géped majd ott feladod a csomagod. (ha nincs feladott csomagod, ez a lépés nincsen). 2. àtmész az ellenőrzésen, arra figyelj hogy az elektronikus dolgokat ki kell venni egy màsik tàlcára +kabàtot sàlat levenni. Én a cipőt is le szoktam mert van amelyik becsipog. +a folyadékokat is ki kell venni (1 decit fel lehet vinni külön üvegekben, de ha nagyobb üvegben viszel annyit akkor kidobatjàk. ) Ha ezen túl vagy a reptér boltján kell keresztül menni. Utána valamenyik tàblàn megnézed honnan indul a géped. Erre lehet várnod kell. A kapunyitásig azt csinálsz bent amit akarsz. (persze amit szabad)Eszel iszol pihensz stb. A kapunàl megnézik az útleveled vagy a személyit majd beszállsz. Ott leülsz a helyedre. A gépen bekapcsolod az öved , de a stewardesek elmondják mit kell csinálni. Ha leszáll a gép elmész a csomagkiadóhoz és felveszed a csomagod. (ha nincs akkor rögtön kimész a kijáraton. ) .
2019. jan. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hat en eddig 4x repultem, 2 het mulva lesz a kovetkezo utam.

A csekkolast erdemes neten elintezni mert repteren altalaban iszonyat sorok vannak a check in pultnal.

Nekunk nem volt eddig soha feladott poggyasz ugyhogy abban nem tudok segiteni. Azt tudom leirni ahogy nekunk zajlott altalaban. Megerkeztunk Ferihegyre. Ahogy beleptunk a terminalba odasetaltunk a kezipoggyasszal a belepteto sorba. Onnan egy elkeritett kacskaringos ut vezeti az embereket az atvilagitasra. Erdemes a folyadekos tasakot a kezipoggyaszbol mar a sorbaallas elott kivenni illetve oveket,orat,karkotot is elotte levenni mert iszonyat gyorsasaggal kell pakolnotok majd a szalagra a kis ladakba a dolgaitokat. Kulon kell majd a folyadekos tasakot, kulon magat a borondot meg az ovet,karkotot belerakni a ladaba.

Atkell majd setalnod egy “kapun” kozben. Ha valami femtargyat viselsz akkor bejelez. Paromnak a kulcstarto maradt a zsebeben amit egybol kiszurtak es kivettek de ennyi :)

Aztan osszeszeditek a dolgatokat a szalag vegen es mehettek a varoba. Dutyfreebe fogtok egybol belepni. Itt tudtok venni enni,innivalot. En altalaban feltankolok rendesen mert picit ideges vagyok a gepen es az eves eltereli a figyelmem. 😀

Utana ha ehesek vagytok akkor ehettek ihattok az ettermekben,figyelhetitek az ablakon kereszul a felszallo repuloket amit en imadok pl..🙂

Sok helyen vannak kijelzok a repteren amiken feltuntetik a felszallo gepeket,keseseket es, hogy mikor es melyik kapuhoz kell menned. Onnan pedig mar csak a gepre kell felszallni.

Nagyjabol ennyi az egesz 🙂

Remelem segitettem valamennyire.

2019. jan. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Egy pici pezsgő lesz majd a húzós táskámba illetve egy új turmix gép.

Ez mennyire lehet probléma ?

Érdemes lenne egyszerűen otthon hagyni, vagy ez nem lehet gond ?

Miután átvizsgáltak, és várakozom, tényleg nem lehetek a hozzátartozóimmal ?

Édesanyámnál voltam, és mivel nem mostanában fogjuk látni egymást illetve nem akarok egyedül lenni, szeretnék a társaságában lenni. Tényleg nem lehet utána már ?

2019. jan. 1. 19:17
 4/13 A kérdező kommentje:

Ráaldásul nem tudok nagyon angolul. Még csak 18 vagyok és nem rég kezdtem el tanulni, és mivel nem lesz segítségem, tartok attól hogy nem megfelelően fogom megérteni a gépen a stewardesseket vagy a becsekkolásnál-ellenőrzésnél...

Édesanyám párja azt mondta “ez gáz”, és mivel az ő véleményében nem bízom ráaldásul nem kedvel és nem is utazott még repülővel, érdekelne mennyire lesz szükségem arra, hogy kommunikáljak másokkal ?

Mert ettől egy picit stresszelek. Eddig örültem, de az amiket és ahogyan beszélt nekem, megfélelmlitett.

2019. jan. 1. 19:22
 5/13 anonim ***** válasza:
Az ellenörzésen egyedül kell àtmenned, oda màr csak az utazók mehetnek. Pezsgőt csak úgy lehet ha a reptéren veszed meg és azt ott becsomagoljàk ahogy kell. Különben kidobatjàk. Turmixgépet nem tudom. (első vagyok).
2019. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Még mindig első vagyok, azt megkérdezhetem milyen légitàrsasàg? Mert ha pl. wizzair akkor valószínűleg lesznek magyarok.
2019. jan. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pezsgőről :vagyis a fedélzetre nem viheted de amit feladsz abba lehet. (nem tudom melyik a húzós)
2019. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Wizzair.
2019. jan. 1. 19:29
 9/13 A kérdező kommentje:
Egy közepes négy kerekü 10 kg-os táska.
2019. jan. 1. 19:42
 10/13 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok (az első). Most itt nem az a kérdés hogy mekkora hanem hogy azt a fedélzetre viszed magaddal vagy leadod. Ha a fedélzeten lesz veled akkor nem viheted a pezsgőt, ha leadod akkor lehet. Wizzairen nagy valószínűséggel lesznek magyar stewardesek.
2019. jan. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!