Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen érzés, amikor repülő...

Milyen érzés, amikor repülő felszáll? Mit tegyek, hogy ne szorongjak ez lesz az első repülésem?

Figyelt kérdés

Az van, hogy holnap utazok Törökországa repülővel. De nagyon izgulok ha rá gondolok milyen magasban leszek?

Már most a szívemet a torkomba érzem?

Jó tanács? Egyek igyak repülés előtt, vagy ne?

Mire figyeljek, és mivel oldjam ezt a feszültséget?

Mit érzünk fel-illetve leszállásnál?


2017. aug. 15. 18:32
 1/8 anonim válasza:

Úgy étkezz indulás előtt ahogy szoktál és készülj arra,hogy miután elhagytad a lakást viszonylag sokáig nem fogsz olcsó ételhez jutni.

A reptéren és a repülőn minden nagyon drága.

Negró vagy más cukorkát érdemes vinni,hogy ne duguljon el a füled,mást nem veszel észre a felszállásnál.

Leszállásnál egy kis ütést lehet érezni,de nem vészes.

Ne izgulj,jó élmény lesz.

2017. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Semmi vész, ne aggódj, nem kell félni tőle :)

Hullámvasúton ültél már? Annál nem rosszabb, mint amikor az elindul hirtelen felfelé, kicsit max liftezik az ember gyomra.

Onnantól meg már, hogy felszállt, azon kívül hogy az ablakban felhőket vagy a lenti tájat fogod látni, semmiben sem másabb, mint egy vonatút.


Enni, inni már csak azért is érdemes mert a reptéren simán 4-5x annyi pénzt is elkérnek érte. Csak ne edd túl magad, nehogy aztán amiatt legyél rosszul.

2017. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Negró vagy más cukorkát érdemes vinni,hogy ne duguljon el a füled"


Így van, és fontos, hogy felszállás, leszállás közben szopogasd. Érdemes mentholosat venni, mert ha esetleg enyhe hányingert éreznél, azon is segít. Mi eukaliptuszosat szoktunk venni (zöld, Lidl, Aldi, stb).

2017. aug. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Sehol nem írta, hogy fapadossal megy, gondolom inkább charterrel nyaralni, azon pedig adnak enni-inni. És van, akinek nem gond drágábban kajálni a reptéren, szóval nem hiszem, hogy ezek központi kérdések (magyarok vagyunk, együnk, de olcsón kórusnak).


Szerintem a reptéren annyi elfoglaltságod lesz a beszállás előtt, hogy nem érsz majd rá parázni. A felszálláskor kicsit liftezhet a gyomrod, nem vészes, aztán már tényleg semmi különös nem lesz, csak jobb a kilátás, mint egy buszból :-) Én egyszer paráztam egy kicsit, a sokadik repülésemen felkerültem egy hatalmas jumbo jetre, ami már nem merev falú, min a kisebb gépek. Össze-vissza hullámzott a mennyezet. Aztán megmagyaráztam magamnak, hogy ez normális, és megnyugodtam :-)

2017. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lány vagyok 20 éves sem szegény sem gazdag :) köszönöm a válaszokat. Turkish Airlens járat, nem fapadossal utazom ... bízom benne én is hogy pozitív élmény les
2017. aug. 15. 20:47
 6/8 anonim válasza:
90%

Szia!:)

Öt év alatt 8x repültem (átszállással beleszámolva), az első repüléskor 11 éves voltam, nagyon izgultam.

Ablak mellé ültem, hogy lássam a kilátást, és azóta mindig oda szeretek ülni:)

Amikor gyorsul a gép a felszálláshoz, nagyon hangos hangot hallat. Zörög, stb, de ettől nem kell tartani! Annyira félelmetes ez, mint amikor az autó megzuttyan egy buckában. Szóval no para ;)

Annyira gyorsít, hogy belesüppedsz az ülésbe :D

Nekem személy szerint a fel-és leszállás a kedvenc részem az egész repülésben.

A leszállás pedig a pilótától függ. Volt amelyik olyan szépen rakta le a gépet, hogy észre sem vettem, hogy már csak gurulunk! De volt olyan is, aki úgy rakta le, hogy jó hogy be voltam kötve, mert kiestem volna.

Ettől sem kell tartani. Úgy emlékszem, hogy mind felszálláskor és leszálláskor meg szokták tapsolni a pilótát, de lehet, hogy csak a landoláskor. Egy éve utaztam utoljára. Leghosszabb utam pedig 7 órás volt. :)

Mindenképp egyél-igyál előtte, inni főleg, mert ritkán kapsz innivalót, kivéve ha kérsz. Felvinni pedig nem lehet túl sok folyadékot.

Olvasgass, pihenj (halgass közben zenét), mondanám, hogy nézz filmet, de mivel gondolom, hogy nem nagy géppel mész Töröko.-ba, így azt most hanyagoljuk.

Mindenképp élvezd ki minden percét, hiszen nem minden nap repül az ember! :)

16/L

2017. aug. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem az egyik legjobb érzés :D

tavaly sokat repültem, volt 2 10+ órás is tengerentúlra, és sose volt semmi gond

a többiek jól leírták már, cukor felszállásnál, és élvezni a repülést :)


van több repgép szerelő ismerősöm is, és azt mondták, hogy még a legrosszabb európai társaságok legrosszabb gépei is olyanok, hogy nem kell aggódni, iszonyat szívós cuccok

ha Törökországba mész az hip-hop elrepül, szóval no para

hajrá :)

2017. aug. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos szerencsésen megérkeztél:)?

Egyébként en sem vagyok gazdag, de ha repülés előtt vagy közben megehezek en nem kínlódok még 2-3 óráig az éhenhalás küszöbén.

Jo eleg draga a bolti árhoz képest a kaja, de 1-1 alkalommal megengedhető szerintem.

Szóval én éhesen nem szeretek repülni.

2017. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!