Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan tudnék kártérítést...

Hogyan tudnék kártérítést kapni a légitársaságtól?

Figyelt kérdés

Lekéstem az első gépem és csak másnapra tudtak gépet adni.

Az új EU szabály szerint 3 órát meghaladó késés esetén kártérítést kell fizetniük. Mi ilyenkor a teendő? Gondolom a légitársaság megkeresése nem elég mert ők úgyis valami kiskapura hivatkoznak.


2019. márc. 20. 13:51
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ha ez "első" gépet kested le akkor az a te hibád,ugyhogy el nem tudom kepzelni te milyen kártérítésről beszelsz?!
2019. márc. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem én késtem le. Eurowings-Eurowings flight volt mindkettő.
2019. márc. 20. 14:16
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Felreerted. A 3 ora arra vonatkozik, ha pl. a 18.00 oras gepre 21.01 perc utan tudsz felszallni, es az addigi varakozasod miatt kapsz karteritest. A te geped pontosan elindult, csak te nem voltal ott. Ez nem a legitarsasag kesese, hanem a tied. Nem ok kestek, hanem te, es ha a keses a te hibadbol volt, akkor mar azzal is tulteljesitettek magukat, hogy egyaltalan atraktak masik gepre.
2019. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

*Lekéstem a második gépem.

Bocsánat, elírtam a fenti leírásban.

Mivel együtt foglaltam le a jegyet és nem külön légitársaságokról van szó erre is vonatkozik a kártérítés az új uniós szabályok szerint. A kérdésre válaszoljatok kérlek, nem arra hogy szerintetek jogos-e. Egyébként az első gépem 4 órával később ért oda a tranzitországba, emiatt én pedig 14 órával később értem Budapestre a tervezettnél.

2019. márc. 20. 14:43
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor google, keresel egy erdekkepviseletet akik ezzel foglalkoznak, es ok tudnak konzulatalni azzal kapcsolatban hogy erdemes-e megprobalni, ha meg erdemes akkor segitenek.
2019. márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már nézegettem, de azokról érdemes tudni hogy elég nagy százalékot lecsippentenek a kártérítésedből haszonként.
2019. márc. 20. 17:18
 7/10 D. Brasco ***** válasza:
71%
Akkor me így jártál.....
2019. márc. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Dolgozzanak talán ingyen??

Ha nem vagy béna, akkor old meg magadnak.

Ha béna vagy, akkor meg fizessél!

2019. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mi a gond utolsó válaszoló? Bevág a tanga?! :)
2019. márc. 22. 10:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyaníthatóan neked vág a tanga,

ha már az eszed nem vág.

2019. márc. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!