Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Kell fizetnem WizzAir-nél az...

Kell fizetnem WizzAir-nél az 55x40x23-as bőröndért, ha nem ragaszkodom, hogy a fedélzeten legyen?

Figyelt kérdés
Priority arra jò elvileg, hogy fel is vihessem, de nekem jò, ha beteszik a gép aljába. Mikor kell ezt megtenni? Amikor szállnék be a kistáskával?
2019. máj. 29. 06:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Kell érte fizetni. Feladott poggyász a neve. A becsekkolásnál kell leadnod a pultnál.
2019. máj. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

1-es, máskor előbb nézz utána annak, amit válaszolsz, ha nem vagy biztos benne, ugyanis a Prioritynek pont az az egyik lényege, hogy 2 poggyászt vihet fel magával:


"Csak a WIZZ Priority szolgáltatást megvásároló utasok vihetnek magukkal egy extra fedélzeti poggyászt (maximális mérete: 55 × 40 × 23 cm) az utastérbe az ingyenes kézipoggyász (maximális mérete: 40 × 30 × 20 cm) mellett."


Elvileg a felszállásnál, a gépnél kérheted meg a stewardess-t, hogy tegyék be a csomagtérbe - de nem értem, hogy ha felviheted, miért nem élsz vele? - sokkal nagyobb biztonságban van mellettedd (nem dobálják, stb) és a kiszállás után nem kell várnod a csomagra, mehetsz "Isten hírével", azonnal az utadra :-)

2019. máj. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%
Ja, és ha nem derült ki a hozzászólásomból, akkor: nem, nem kell érte fizetned.
2019. máj. 29. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

2!


Kézipoggyász. Azt jelenti, fogja a pici kezecskejeben és felviszi a gépre.

Feladando. Azt jelenti, hogy a pultnál leadja, és a csomagterbe kerül. Ennek külön díja van.


A kézipoggyászt leadhatja a pultnál, ha kifizeti a poggyászdijat. A beszállás előtt van, hogy a stewardes körbejár és megszólít pár embert, hogy engedlyek a kezipoggyászukat a csomagterben elhelyezni - ez esetben eh ingyenes. De kerdezonk nem tipeghet oda, hogy ugyan o kezipoggyaszt vett, de nincs kedve cipleni, ugyan tegyék már le a csomagokhoz.

2019. máj. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy meg ketteske, csak tudod értelmezni a saját magad által leírtakat, vagy mégsem? "Vihet fel magával". Nem a gép aljába, az utastérbe. Viheti. De nem akarja. A csomagterbe akarja tenni. Az feladandó pogygasz még mindig
2019. máj. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%
A priority KÉT kézipoggyászt enged, a kicsit és az általad leírt nagyobbat. A sima jegyhez EGY kézipoggyász jár, a kicsi. Ha viszel a kéztáska mellé egy 55*40*23-as kabintáskát is, azt fel kell adnod és kifizetni a feladott csomag díját. Szóval, ha nem férsz el a kistáskában, vegyél priorityt, vagy feladott bőröndöt - ez lehet 10/20/32 kg,te választasz.
2019. máj. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Hát én komolyan nem ertem, nem m3gy az érto olvasás? Vett Priority-t. NEM AKARJA FELVINNI A BŐRÖNDÖT. Le akarja adni, hogy a csomagtérben legyen.
2019. máj. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat, lehet, hogy félreérthető voltam. Arra gondoltam, hogy ha NEM kérem a priority-t, akkor beteszik a gép aljában beszállásnál, vagy megbüntetnek? Veszek priority-t ha kell érte plusszban fizetni. De ha amúgy is ingyenes, és csak azt fizetem meg, hogy mellettem legyen, akkor nem fizetnék érte.
2019. máj. 29. 08:23
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kérsz priority-t, akkor csak egy pogygasz lehet nálad. Ha kettő van, akkor a másodikat elveszik és jó sok pénzért feladott poggyászként a csomagterbe teszik.
2019. máj. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
prioritynél a 2., nagyobb poggyásznál választhatsz, hogy felviszed magaddal (ilyenkor a nagy kézipoggyász követelményei vonatkoznak rá), vagy leadod (ilyenkor max 10 kilós lehet, de a méretei nincsenek meghatározva, illetve folyadék is mehet bele űrmértékkorlátozás nélkül, és ezt a check in-nél kell leadni)
2019. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!