Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Aki repült már kisebb gyerkőcc...

Aki repült már kisebb gyerkőccel elmesélné hogy ment az utazás?

Figyelt kérdés
Kedden repülünk a kisfiammal 19hónapos.Első alkalom hogy magammal viszem az ütemezett repülési idő 2,5óra,de ez nyilván jóval több lessz.Kicsit aggódom hogy fogja viselni,aki esetleg utazott már gyerkőccel szívesen "meghallgatnám" hogy ment.
2019. júl. 18. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Nekem nincs már kis gyerekem (én ilyen kicsivel nem utaztam) de mivel rendszeres utazó vagyok London- Bp között, van tapasztalatom a kisgyerekes utazókkal.

Bevallom, mindig imádkozom, hogy ne legyen kisgyerek a gépen, ha van akkor jó messzire üljön tőlem.

Nincs olyan legalább 1 gyerek a gépen aki ne ordítaná végig a 2,5 órás utat. Azt szoktam mondani, hogy ritka mint a fehér holló az a gyerek aki nem sír.

A teheted inkább délelőtti géppel menjetek, akkor a többi utas is viszonylag nyugisabban viseli. Estefelé már az utasoknak sem hiányzik a sírás.

Még valamit. Nem bántásból kérdezem, de miért írod a LESZ szót lessz -ként?

2019. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha szerencsed van, elalszik , ha nincs.... akkor a tobbi utasnak sincs. 😬🤷‍♀️
2019. júl. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Egyszer utaztunk amikor még kicsi volt. Végig örjöngött mert nem volt neki jó. Nem is erőltettük.
2019. júl. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyik közeli barátom ennél kisebb gyerekkel is utazott Walesben, talán ha 12 hónapos lehetett a srác. Igazából a te szempontodból tök mindegy, mert ebben a korban otthon is lehet olyan random problémàja, amitől végigüvölti a fél napot. A többi utas nem fogja értékelni, szóval itt leginkább az a kérdés: együtt tudsz-e èlni ezzel. Én egészen biztosan nem vàrnék èvekig azzal, hogy a szintén kisgyerekes külföldi rokonokkal találkozhassunk csak azért, mert másokat zavar a gyereksírás.


Utána ugyanez a páros a gyerek kétéves korában elutazott Japánba meg vissza. Jól viselte az utat a kissrác.

2019. júl. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

" Én egészen biztosan nem vàrnék èvekig azzal, hogy a szintén kisgyerekes külföldi rokonokkal találkozhassunk csak azért, mert másokat zavar a gyereksírás.


Tudod mások is fizettek a repülőjegy áráért, és sokan nyugalomban akarnak utazni, és nem azt hallgatni, hogy egy gyerek torkaszakadtából ordít. Lehet a szülők elviselik, de sok ember idegileg kikészül a sírástól. 2.5 órás útnál nehezen de valahogy elviseli az ember de pl: 13 órás útnál már én is morognék, pedig én alapjáratban birkatürelmű ember vagyok.

Azért tisztábban kéne lenni azzal, hogy nem csak a gyerekes családoké a gép.

2019. júl. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Jaa, ez igaz is, utolso, de a gyerekes is fizet, plussz nem gondolod h evekig varassuk meg pl a kulfoldi rokonsagot a talalkozokkal, mert neked nem tetszik vmi, ugye?
2019. júl. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Ezen logika mentén akkor az összes utas végig ordíthatja a repülőutat, mert ők is fizettek?!
2019. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
A gyerek azért örjöng mert fáj neki. Aki meg a saját önzőségéből kiteszi ennek a gyereket az egy rossz szülő.
2019. júl. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hűűű, hát itt aztán jó sok tanácsot kaptál eddig, kérdező :D és :-(

Csak csendben és halkan kérdezem meg, hogy miért gondoljátok, hogy a gyerek egyenlő egy bőgőmasinával???

Ja, tudom, mert ez a gyakori :D


Nos, 2 hónapja utaztam repülővel, leszálláskor DÖBBENTEN néztem, hogy a mögöttem lévő ülésen az anyukával egy kb. 5-6 hónapos csecsemő volt. Egy hangját nem hallottam a másfél órás úton - végigaludta :-)


Visszafelé megint "kifogtam" szintén mögöttünk ültek, akkor annyi történt, hogy felszálláskor a nyomáskülönbség miatt a picinek fájt egy kicsit a füle, ekkor sírt egy kicsit, majd megint álomba szenderedett.

Amúgy még valami ehhez a "sír a gyerek" történethez: nem is egyszer látom, hogy a szülő elmegy úgy a gyerekkel orvoshoz, hivatalba, stb. olyan helyekre, ahol köztudottan sokat kell várni és SEMMI játék, mesekönyv, ilyesmi nincs náluk, nem beszélget a gyerekkel, nem foglalkozik vele, stb. Nem csak a gyerek a hibás, hanem a szülő is, aki nem képes egy kis energiát belefektetni abba, hogy a gyerek figyelmét elvonja, elterelje és a gyerek is jól érezze magát.


Nem akarom festeni magam, de 6 évesen a fiam jobban bírta a 27 órás buszos utat, mint a felnőttek és nem nyomkodta a telefonját - mert nem is volt neki még :D - hanem élvezte az utat, meséltem, játszottunk, aludt - ilyen is van. Lehet lehúzni :D

2019. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, kérdező, amiket leírtam, az egyben tanács is: felszálláskor lehet, egy kicsit megfájdul a füle: ilyenkor érdemes esetleg cumisüvegből itatni vele valamit, hogy kiegyenlítődjön a nyomás - felnőtteknek meg mentolos cukrot szopogatni- és ha viszel neki elfoglaltságot, játszol vele, beszélegettek, nézi a felhőket, hegyeket, stb, akkor egész jól el lehet lenni. Leszállásnál ugyanez: gyereknek cumisüveg, felnőtteknek mentolos cukorka.
2019. júl. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!