Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Egy pár tanácsra lenne szükség...

Egy pár tanácsra lenne szükségem?! Kérlek írjatok tapasztalatokat? Görögországba indulnánk egy pályázaton belül kisebb csoporttal.

Figyelt kérdés

A szervezők már nagyon sok hasonló utat lebonyolítottak , 3 felnőtt kîsérne 4 diàkot és repülővel utaznánk . Mik a tapasztalatok , mit gondoltok mennyire veszélyes most oda indulni? Illetve , mik a tapasztalataitok az orszàg egészségügyével és higéniájával kapcsolatban?

Köszönöm Előre is :)



2016. jan. 14. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi ez a baromság a veszélyekkel? Tényleg emberek ennyire nem fogjátok fel mekkora nagy a világ? Én például most utaztam be Izraelt majdnem a legészakibb ponttól le Eilatig, majd a határ túloldalán Jordániát fel Ammanból és soha, egy percre nem volt indokom félni.


Franciaországban ahol most igazán csúnyán kijutott nekik, több mint húszszor annyian haltak meg autóbalesetben mint terroristatámadásban.


Miért, szerinted mi történik? Fejtsd ki! A magyartanárom mindig is arra biztatott minket hogy a hülyeséget fejtsük ki... abból kiderül hogy hülyeség.

2016. jan. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ma 05:52

Talán a sok migránsra gondol a kérdező, mert ugye aki nem él Görögországban az csak a hírekből értesülhet, ráadásul azokból a hírekből amit leadnak. Ami vagy igaz vagy sem.

Gondolom én, hogy a sok migráns aggasztja, hogy vajon mennyire csendesedett a mingráns helyzet vagy tényleg olyan veszélyes mint mondjuk Németország egyes városaiban. Nem kell a kérdezőt bántani, egyszerűen nem akar belecsöppenni egy fogdosódó migráns csoportba.

Ettől még nem hülyeség amit kérdez..

Csak megjegyzem. Én 2 éve Izraelben voltam, és csak 1 óra választott el attól, hogy pont ott legyen annál a piacnál ahol egy öngyilkos merénylő robbantott. Pedig azt hittem nem érhet ilyen gond. Szóval, hogy téged nem ért semmi meglepetés amikor nyaraltál az egy dolog. De vannak akiket ér meglepetés nyaralás közben is.

2016. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"De vannak akiket ér meglepetés nyaralás közben is."


Igen és ezekben a robbantásokban ez a legszörnyűbb, hogy kb. 1 éve "rendszeresen" olyan helyeken történik, ahol turisták is megfordulnak :-( Tehát nem az van, hogy pl. 2 észak afrikai ország egymással háborúzik és ha nem vagy ott, akkor viszonylagosan biztonságban vagy (persze földrengés, s természeti katasztrófák bármikor elérhetnek), hanem az van, hogy BÁRHOL megtörténhet, hogy épp melletted robbantanak.

Csak sokan még nem tudják ezt felfogni - ebből származnak a lehurrogások


Lásd múzeumi lövöldözés, tengerből előjövő géppuskások, maratoni futóversenyen történő robbantás, stb. sajnos sorolhatnám... Azért elég sok minden történt mostanában ahhoz, hogy ne lehessen MIND-re azt mondani, hogy ez vagy igaz vagy nem...

2016. jan. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Görögországon belül merre mennétek? MErt az sem mindegy.


Én elindulnék gond nélkül.


Az orvosi ellátással kapcsolatban, nagyon jók az orvosok, viszont maga az ország nagyon bürökratikus, tehát mire eljutsz a megfelelő orvoshoz, aki meg is néz és aki el is lát, addig lehet, hogy épületről-épületre küldözgetnek és esélyes, hogy visszatérsz oda ahonnét indultál. Szóval sok esetben hosszadalmasabb sokkal, mint Magyarországon. Ez az állami egészségügyi intézményekre vonatkozik, a magánt nem ismerem.


Higiénia, Görögország egy balkáni országok közé tartozik, és most balkánin kifejezetten azt érzem, ami sztereotípia. A kifejezett túrista helyek tiszták, rendezettek, de egy utcával arrébb szeméthegyek. A WC papírt nem lehet lehúzni a wc-n azt külön egy szemetesbe kell gyűjteni. Az utcákon a szemetesek környékén van, hogy felgyűlik a szemét de nincs büdős.


Tudni kell hova mész/mentek ezekre fel kell készülni és akkor meg lehet látni, hogy az ország csodálatos. Szóval úgy gondolom, hogy mi megyünk oda, nekünk kell alkalmazkodni és elfogadni a görög kultúra csodálatosságát értve az ókori és napjaink kultúrájára is. Ha megvan a kellő alázatosság tökéletes lesz, ha nem akkor lehet nem a legjobb választás az ország, hacsak nem a tipikus turista helyek a célpont.

2016. jan. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a hasznos információkat!:) Úgy néz ki , hogy le lesz bonyolítva az utazás.
2016. márc. 15. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!