Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szülő nélkül repülni úgy,...

Szülő nélkül repülni úgy, hogy még soha nem repültem?

Figyelt kérdés

Soha nem repültem még, viszont húgommal(14 eves) nyáron el kell utaznunk. Első kérdésem, hogy ő utazhat e egyedül? A második pedig h fogalmam sincs h mit hogyan kell csinálni egy reptéren. Gondolom le kell valahol adni a csomagot, de hol?😅 Aztán becsekkolás? Ez mi pontosan? Mit kell csinálnom? És ha ez megtörtént utána csak várnom kell? És honnan tudom, hogy hol száll fel a gépem, mármint hova kell mennem. Mint olvashatjátok, teljesen tudatlan vagyok a témában, szóval nagyon megköszönném, ha valaki elmondaná, hogy hogyan zajlik ez.

16/L



2019. júl. 22. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Melyik légitársaság?
2019. júl. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Melyik légitársaság? Hova utaznátok?
2019. júl. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Wizz Air; és Olaszországba, Magyarországról.
2019. júl. 23. 14:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, 14 éves kortól lehet egyedül utazni. Először repjegyet kell venni magatoknak. Ha van feladott poggyász, akkor, ha a reptérre értek, meg kell keresni a wizz air pultot 2b terminál. Azt ti döntitek el, hogy online csekkoltok be vagy reptéri utasfelvételt választotok. Ezt a repjeggyel együtt lehet megvenni. Kb 3 ezer ft/ fö, de ha úgyis van feladott poggyász és első utazás, én megvenném a helyetekben. Ha feladtátok acsomagot, akkor a pultnál kaptok egy pici papirt a csomagrol, ezt örizzétek meg. Ez után a biztonsági ellenörzésen kell átmenni. Ki van irva, táblázva, nem lehet eltéveszteni. Nagyon gyors. Ezt követöen a tranzitvároba kerültök. Itt a táblákat kell figyelni. Kiirják, hogy a járat melyik kaputól indul. Amig ezt meghirdetik, lehet enni, inni, pisilni. Én szoktam egy ures palackot vinni és a mosdoban töltöm meg vizzel, mert kb. 600 ft fél liter ásványviz. Ha meghirdették a kaput, akkor a kézipoggyásszal oda kell menni és várni. Ha megjelenik valaki a pultnál, akkor sorba kell állni. Nagyon sok a várakozás és a sorban állás egyébként. De ki lehet birni. Két, de inkább három orával az indulás előtt legyetek kint a reptéren. Utlevél vagy személyi legyen nálatok.
2019. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!