Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a booking.com-os foglalásokkal? Megbízható oldal szerintetek?

Figyelt kérdés
Görögországba foglaltam, de csak a helyszínen kell majd fizetni, előleget nem kellett utalni. Igaz a kártyaadataimat meg kellett adni. Csak kicsit félek tőle hogy érkezéskor derülnek ki problémák. Voltak rossz/jó tapasztalataitok?

2021. máj. 7. 07:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legmegbízhatóbb, évek óta használjuk, meg kb minden ismerősöm is.
2021. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt eddig semmi problémám.
2021. máj. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 D. Brasco ***** válasza:
100%
Az egyik legnagyobb/legismertebb/legmegbizhatobb szallaskereső oldal ez,nagyon nem aggodnek a helyedben.
2021. máj. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A booking egy alapvetően felhasználóközpontú közvetítő cég. Vagyis ha van egy szállodám, akkor kötök egy jópár oldalas szerződést a bookinggal, amiben még anyám szempillaspiráljának a színe is meg van határozva, viszont a bookingnak szinte semmi kötelezettsége nincs velem szembe. Ezek után feltehetem a kiadó szobáimat a platformra.


Te mint vendég foglalsz a bookingon egy szobát. A kártyádhoz a booking nem nyúl, én - ha olyan feltételeket állítottam be, amiket te írsz - megtehetem, hogy zárolok a számládon annyi pénzt, amennyibe a szoba kerül. Zárolhatom (persze ha futottam már bele csalóba, akkor legalább a pénz felét zárolom), ez azt jelenti, hogy a pénz a tiéd marad, de én a bank felé kifejeztem rá az igényemet, tehát nem tudod felhasználni. Főleg azért csinálom ezt, mert ha nem ellenőrizlek, és később kiderül, hogy nem tudsz fizetni, vagy meg sem jelensz... akkor a booking nekem azt mondja, hogy így jártam. Nem egy szállodabarát rendszer ez.


Viszont ha neked van valami problémád velem, amit nem tudunk három szóban megoldani, akkor a booking segít neked. Tehát ha mondjuk foglalsz egy tengerre néző szobát, aztán kapsz egy ablaktalant, akkor felhívod a bookingot, ők rendezik a dolgot. (Persze előtte érdemes nálam reklamálnod, mert lehet, hogy hülye vagyok, és összekevertem a foglalásokat, aztán ha nem szólsz, azt hiszem, hogy minden rendben.)


Szóval neked a booking segít, ha én téged át akarlak vágni. De persze a saját hülyeségedtől nem véd meg, olvasni tudnod kell. Gyakran előfordul, hogy szerinted (a vendég szerint) nem stimmel az ár. Ez azért lehet, mert nem olvastad el, hogy a foglaláshoz hozzájuk még éjszakánként 5 euró idegenforgalmi illetékként. Vagy én euróban adom meg az árat, neked úgy van beállítva az oldal, hogy automatikusan átírja forintra, de aztán drasztikus árfolyamváltozás van, neked sokkal többet kell fizetned, mint ahogy gondolod. Ilyenkor nekem van igazam. De az ilyen meglepetéseket egyszerűen elkerülheted azzal, hogy rendesen elolvasol mindent.


Összegezve: számodra a booking sokkal biztonságosabb, mint ha közvetlenül foglalnál, és az az érdekes helyzet is előállhat, hogy még olcsóbb is, vagy nem relevánsan drágább.

2021. máj. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és ha zároltam pénzt a számládon, és intelligens vagyok szállodásként, akkor elmondom neked a bejelentkezésedkor, hogy ezt a zárolást bármikor feloldhatom (persze lehet, hogy az átfutási idő egy-két nap a bankban), te úgy fizetsz, ahogy szeretnél, akár kp-ben, akár másik kártyával.
2021. máj. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Timi_R75 ***** válasza:
26%

Nem tudom észrevetted-e, de a booking megkerülhetetlen 2021-ban. Épp úgy, mint a facebook és a google, az amazon vagy mittudomén ... a telex.

Ha nem csak hülyeségeket nyomkodnál a telódon, tudhatnád, komoly cégek nem verik át még a leghülyébb vendégüket sem.

Épp ettől komolyak.

2021. máj. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%

Timi, a booking megkerülhetetlen. De a facebook meg a telex? Én jól elvagyok nélkülük :D

A többivel egyetértek

2021. máj. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Megbízható. Nagyon.
2021. máj. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%
Timikém, van pár diplomám, és egyáltalán nem olvasok magyar hírportálokat, de te fosbukozzál, macskásgifezzél, meg olvasgasd a telexedet :D
2021. máj. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
evek ota hasznalom abszolut megbozhato es olcsobb mintha szallodanal foglalnal
2021. máj. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!