Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Booking visszatérítèsre...

Booking visszatérítèsre számíthatok?

Figyelt kérdés

Az a szituáció, hogy volt egy belföldi foglalásunk, ami vissza nem térítendő volt már a foglalási díja.


De elég komoly családi problémák miatt nem tudtunk elmenni a szállásra...ez olyan 3-4 nappal az érkezés előtt történt , amit rögtön jeleztem is a szállásadónak.


De, nem igazán volt együttérző a szállásadó. Gazdasági okokra hivatkozva, nem adta vissza a foglalás összegének még csak egy részét sem.


Ezt ugye megteheti..de nem tartom korrektnek.

Panaszoltam a booking.comnál..

Ebből még lehet valami, vagy engedjem el?



2021. júl. 16. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem, nem kapsz vissza pénzt.
2021. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
hát ha vissza nem térítendő, akkor nem lehet lemondani, ergo így jártál
2021. júl. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Pernek lenne jogalapja esetleg, de nem jöhetsz ki belőle jól.
2021. júl. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Amikor lefoglaltad a bookingon a szállást, akkor láttad, elolvastad, elfogadtad a foglalási feltételeket. Foglalhattál volna olyat is, ami az utolsó napig ingyenesen lemondható, ha ez így nem felel meg. Sajnos ez ennyi, nem fogsz visszakapni pénzt.
2021. júl. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igazából azzal,hogy vissza nem térítendő szállást foglaltál előre beleegyeztél ebbe a helyzetbe.

Talán orvosi vagy rendőrségi igazolás esetén lehet kiskapu...

Amit ők érdemes lenne megpróbálni... akár olcsóbban eladni a lehetőséget másnak.

Vagy beszélni a tulajdonossal,hogy tegye foglalhatóvá a szállást és ha sikerül kiadni,akkor legalább részben térítse vissza.

Mondjuk ehhez is kell némi emberség tőle.

Mert nyilván ez így könnyű kereset volt neki.

2021. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Még egy ötlet.. esetleg lehetett volna másik időpontot kérni, hátha abba belemegy.
2021. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%
Akkor most megtanultad, hogy a jövőben csak ingyen lemondhatót foglalsz.
2021. júl. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Lehet, hogy a te eseted valós, de gondolhatod hányan próbálkoznának lemondani kamu indokkal ha nem lenne ilyen szigorú a szabályzat.
2021. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, jogos amit mondtok.

Direkt azért mertem bevállalni, mert nem volt olyan távoli a dátum és úgy se lesz semmi...de persze az élet bármit keresztül túd húzni.


Nem perelgetek meg semmi. Meg próbáltam másnak átadni, próbáltam másik időponot..de egyik se jött össze.


Ezvan. Többet ilyet nem foglalok valóban :D

2021. júl. 16. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!