Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ti, hogy szoktatok spórolni?

Ti, hogy szoktatok spórolni?

Figyelt kérdés
Sok esetben a szállás drágább, mint az összes többi költség. Ti hogyan szoktatok spórolni a szálláson?

2022. dec. 3. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

nem spórolunk rajta.

A franc se akar lepukkant csótányos helyen nyaralni!

2022. dec. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
A jó és nem annyira drága szállások általában hónapokkal korábban elfogynak. Nekem az vált be, hogy még ősszel lefoglalom a következő nyárra a szállodát (mindig booking.com oldalon olyat, ami az utolsó napokig ingyen lemondható), viszont utána is folyamatosan nézem a lehetőségeket, és átfoglalok, ha jobbat találok. Mielőtt lejárna az ingyenes lemondás határideje, küld egy üzenetet a rendszer, még akkor is körül szoktam nézni. Utolsó pillanatban sokszor nagyon jó ajánlatokat is ki lehet fogni. Mallorcán például 2 nappal utazás előtt 4 csillagos szállodát találtam félpanzióval kevesebbért, mint az eredetileg lefoglalt önellátós apartman lett volna. Csak hát lutri az utolsó pillanatra hagyni, mert az is benne van a pakliban, hogy olyankor már csak a retek vagy méregdrága helyek maradnak. De ezzel együtt is a szállás ára a legtöbb az utazásban.
2022. dec. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Jellemzően olcsó országokban utazom, idejét nem tudom, hogy mikor fizettem utoljára 10k/fő/éjnél többet szállásért. Kivételt képeznek Afrika gázabb részei, van, ahol a rossz szállás is drága, viszont muszáj olyan helyen foglalni, ahol legalább a taxiból kiszállva nem rabolnak ki, de ilyen országokba meg kevesen utaznak.


Akkor drágák a szállások, ha csúcsszezonban akar az ember népszerű helyekre utazni, főleg Európában meg Észak-Amerikában, ezt mindenki döntse el, hogy megéri-e neki. Én személy szerint nem szoktam a magyar 30 fokból olasz 34 fokba utazni, ha az ember nincs az iskolai nyári szünethez vagy leállásokhoz kötve, akkor azért majdnem mindent lehet optimalizálni.

2022. dec. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Kocsiban alszunk.
2022. dec. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
64%
Mi mindig a legolcsóbbat választjuk, még sosem kellett csótányos helyen aludni. Én inkább a kajára meg élményekre költök, nem tök mindegy hol alszok? De a legjobban úgy spórolunk, hogy már évek óta nem voltunk sehol nyaralni.
2022. dec. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
Általában nem turista gettókban szállunk meg hanem kicsit "odébb" ami már kevésbé felkapott és sokkal ocsóbb.
2022. dec. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ár nem minden, egyben kell nézni a képet. Mondom is a saját példám: kezdő backpacker koromban beugrottam, hogy húúúú ezaaaz 600 ft/éj hostelekben csövezni dejó olcsó, kaland! Na ebből az volt, hogy a szúette faágyakon recsegett a bogarak kitinpáncélja, a zuhanyzó olyan volt mint egy lepratelep, át kellett mennem egy másik hostelbe, persze a pénzt itt nem kaptam vissza, az új hostelbe átmenéssel kiesett idő, bosszúság, főszezonban eléggé kellett keresgélni a szabad helyet, és ott meg ugye ráfizettem.


Tanulság: ha valami nagyon olcsó, ár-érték arányban lehet, hogy a legrosszabb megoldás, mert a végén egy átköltözéssel drágábban jössz ki, mintha eleve egy picit drágább hostelt néztél volna ki (miheztartás végett, ez D-K-Ázsiában a 600 Ft helyett a 2000 Ft)


Az én tanácsom: egyetértek a kettessel, lemondható szállás és közben folyamatos monitorozás. Amire amúgy figyelni kell: közelség a belvároshoz, lehet-e sétálni (tömegközin lehet sokat spórolni), van-e reggeli (ez mondjuk egy Amszterdamban, New Yorkban, tehát a drága helyeken sokat tud számítani). Én átnézem a képeket is - faágy szóba se kerül, csak a fém, milyen a fürdőszoba és nagyon alaposan átolvasom az értékeléseket.


Mi történt azóta: nagyon jó hostelélményeket szereztem, soha nem volt semmi bajom.


A hotel egy más kérdés: ott viszont a szolgáltatást nézem és ha valamit ki akarok próbálni, akkor nem húzom a fogam, hanem rászánom a pénzt (pl. tematikus wellnesshotelek). Most Magyarországon is kicsit elhúztak az árak, így ezt érdemes lesz átgondolni mi lesz nyáron, de nagyon remélem, hogy hamarosan visszaáll az élet a régi kerékvágásba. Sokszor sokat nyom a latba, hogy neked mi a vágyad. Pl. Kanadában minden vágyam volt, hogy olyan hotelszobám legyen, hogy egész éjjel bámulhassam az ablakomból a Lópatkót. Bivalyos drága volt, de az volt szívem vágya, szóval spóroltam máson. Megérte? Nekem igen.

2022. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Olcsó helyre megyek. Mivel egész nap a szálláson kívül tartózkodom, így éjszaka nyugodtan alszok.
2022. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!