Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mi történik ha nem fizetek...

Mi történik ha nem fizetek letétet a szállásra érve?

Figyelt kérdés

Ugye sok szállás kér letétet az esetleges károk miatt, ez főleg a Bookingos rendszerben van, Airbnb nem.

Ahol nézegetek szállást külföldön olcsó szállások legtöbbje 100-200€ letétet kér. De ugye a magamfajta ember nem azért akar ilyen olcsó apartmanban lenni mert amúgy kőgazdag és 5* szállodát is megtudná fizetni, hanem mert erre van pénze, a 100-200€ félretenni 1 hétre pl nincs mivel számos kiadással jár egy külföldi nyaralás, de belföldi is.


Tehát mi történhet ha megérkezik vki egy szállásra de nem fizeti ki ezt?

Természetesen az igazolványt és az elérhetőséget megosztja a szállásadóval, tehát ha kárt okozott akkor behajtható utólag.



2023. júl. 30. 13:06
1 2
 1/19 Lofefi ***** válasza:
80%

A bookingos szállások nem kérnek dopositot. Valamit benyaltál, haver.

Egyébként ha kérnek, neked meg nincs 1-200 euród, akkor ne utazz :)


Téged vár a balaton és a tisza-tó :)

2023. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Mi mindig booking.com-on foglalunk szállást a világ minden tájára. Eddig sosem kellett letétet fizetnünk, sőt előleget sem, mert mindig olyan szállást foglalunk, ahol helyben lehet fizetni. Mondjuk nem is hallottam ilyenről, hogy letétt kérnének.
2023. júl. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

1, jobban megéri külföldre menni mint a tiszta tó, vagy a Balaton, ezzel foglalkoznak számos hírben.

2, én már több alkalommal foglaltam Bookingon bél és külföldre, mindenhol előfordulhat, hogy a szállás letétet kér, ez lehet bárhol, volt Horvátországban, Görögországban, Olaszországban is.

Higgyétek el nem hülyeséget kérdezek, nem vagyok hülye .

Épp ahol nézegetek szállást szinte mindenhol kérik azt a 100-200€ .

2023. júl. 30. 13:48
 4/19 Lofefi ***** válasza:
80%

Ismét elmondom, nálad körbelül ötvenszer több foglalás után sem kért soha egyetlen szállásadó sem depozitot.

De ismét elmondom, ha nincs erre pénzed, ne utazz.

Isten veled.

2023. júl. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogy valaki a kérdésre us felejen: nem foglalhatod el a szállást. Elhajtanak.
2023. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is fura, sose kértek még tőlem sem. Mondjuk a bookingon ugye megvan a számlaszámom, a foglalásnál megadom, be tudják hajtani, ha kárt okoznék...
2023. júl. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Kb 10 vagy még több éve használom a bookingot, évente átlag 6x foglalok, javarészt olcsóbb szállásokat, mindig végignézek több tucat apartmant vagy szobát a végleges döntés elött. Soha, sehol nem kértek letétet, meg nem is láttam ilyet sehol leírva. Szerintem valamit félreértesz. Link esetleg, hogy hol látod, hogy deposit kell?
2023. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#4 van pénzem képzeld ezért utazók évente 2 alkalommal Európán belül 1 hétre, mert sokkal jobban megéri külföldre utazni sokkal szebb helyek vannak, pláne ha a tengerparti helyeket nézzük, de a hegyvidéki túrázás is, vagy egy római kori várost.

Szóval nem kell retardáltnak nézni mert 1 vagyok a több millió kiránduló között aki olcsón is tud nyaralni...

#5 köszi az értelmes ember választ!

#6-7! Eddig akkor nem találkoztatok ilyen szállásokkal vagy úgy volt a szűrés beállítások.

Én pl már 7 éve Horvátországban 100€ fizettem egy 10fős apartmanért.

Szerencsére AirBnb tudok letét nélkül foglalni, ott senki nem kér ilyent.

2023. júl. 30. 14:31
 9/19 A kérdező kommentje:
*100€ letétet fizettem 7 éve Horvátországban egy átlagos apartmanért, ami mindössze 120k Ft volt anno.
2023. júl. 30. 14:34
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

Én is rengeteget foglalok külföldön, és pont idén Magyarországon futottam bele egy ilyen letétes helybe. (engem is pont ennyire meglepett:D) 45 euró volt. Egy éjszakát maradtunk, másnap visszautalták gond nélkül.


Most komolyan nincs 37 ezer forintod egy hétre??? Ez kb olyan mint a múltkor, aki amiatt panaszkodott, mert nem jött meg valami utalása, és a nyaraláson nem volt mit enniük.

2023. júl. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!