Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Angliában hogy vannak a...

Angliában hogy vannak a lakásbérlés árai?

Figyelt kérdés
Találtam lakást havi 470 fontért. Egész jó ár, azonban ott hogy van a rezsi? Ott a bérleti díjba beleszámít, vagy pluszba kell fizetni? Leírásban nem találok erről semmit.
2013. aug. 16. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Vagy benne van a rezsi vagy nem! Ha benne van, azt külön jelzik!


Általában nincs benne, ekkor a lakbéren felül kell fizetned a rezsit, a council taxot(ez ilyen mindenes dolog, ingatlanadó jellegű, de ebben van a szemétszállítás is), és ha van TV adás vételére alkalmas készüléked, akkor kell még fizetned a TV licenszt. A rezsi egy 2 szobás lakásban sem több 100-130 fontnál, a council tax ház függő, ellenőrizheted az interneten is, hogy melyik sávba tartozol, de az is egy olyan 100 font körül van átlagban havonta. A tv licensz pedig évente 145 font.(ez a tv előfizetéstől függetlenül fizetni kell, ellenőrzik is, ha lebuksz, 1000 font bírság.)


egyébként hol találtál ennyiért lakást? már csak azért, mert ez túl kicsi összegnek tűnik egy komplett lakásért.

2013. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A következő fizetni valók vannak egy lakásbérlésnél.

Írtad hogy havi 470 fontért találtál lakást.

Akkor 1 havi kiadás

- 470 font havi bérleti díj

- 100-150 font havi council tax (lakástól függően)

- villanyszámla havi 60-120 font (függ hogy mennyire tudtok spórolni a villannyal. Ha kevés villanyt használtok akkor kevesebbet kell fizetni. Ha sokat, akkor sokat kell fizetni.

- gázszámla-80-150 font (szintén spórolástól függ)

Tv díj negyedévente 40 font (ha van készülék ami alkalmas arra hogy tévét néz, és ez lehet tévé, laptop stb, akkor kötelező fizetni , mert ha nem fizeted akkor 1000 font pénzbírság, és priusz jár érte.. és ez nem vicc)

- víz díj havi 80-150 font (spórolástól függ)

- ha van telefon + internetdíj havi 40 font


Még valamit. Lakást egyből nem tudsz bérelni csak akkor ha az ügynökség elfogadja hogy egyből előre kifizetsz min. 6 havi depositot ( vagyis 6*470 fontot) Vagy minimum 6 hónap bejelentett munkaviszony kell...

Én nagyon jó helyen 510 fontért bérelek 3 szobás lakást. Mindent kifizetek akkor a végösszeg olyan 750-800 font Havonta..

2013. aug. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2013. aug. 16. 20:18
 4/13 anonim ***** válasza:
Lakásbérlésnél mindig külön kell fizetni a rezsit és a council taxot.. Az nincs benne a havi díjban..
2013. aug. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez körülbelül havi 900 font, de ha már valakivel mennék akkor 450. 450 fontért pedig egész jó, mert szoba bérlésével is körülbelül ennyire jönnék ki.
2013. aug. 16. 20:23
 6/13 anonim ***** válasza:

20:17!


Te kastélyban laksz? Milyen rezsi árakról írsz a kérdezőnek?

140 fontnál soha nem fizettem még több rezsit összesen!


Kérdező!


Lakást, angliai referencia, legalább 6-9 havi munkaviszony nélkül nem fogsz tudni bérelni! Néhány ügynökség eltekint ezektől, ha kipengetsz 6 havi lakbért, és 2 havi kauciót!

2013. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Northamptonban egy kicsit sok 1 szobás apartmanért ennyit kiadni.. 100 km-re lakom tőle és én 3 szobásat bérelek 510 fontért..

Biztos vagyok benne hogy a 470 font az csak a bérleti díj.. Szerintem néz körül mert 1 szobás lakásokat olcsóbban is találsz..

Bár mint írtam egyből nem fogsz tudni lakást bérelni..

2013. aug. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
mivel ez egy egyszobás lakás, egész lakás, az árban nincs benne a rezsi. tehát ezen felül kell még fizetned. szobabérlésnél benne szokott lenni. council tax, víz, gáz, áram, közös költség, ezekre számíthatsz.
2013. aug. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A rezsi akkor van csak benne, ha külön jelzik! Egyébként az esetek 80%-ban nincs benne!
2013. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
amúgy, én azért ezt lecsekkolnám. fent a data availabilitynél azt írja, hogy október 11től, lent, hogy early September. aztán, fent az van, hogy unfurnished, lent meg hogy fully furnished...most akkor bútorozott, vagy sem, és mikortól? nem mindegy.
2013. aug. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!