Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha elmegyek egy olcsóbb...

Ha elmegyek egy olcsóbb apartmanba egyedül pár napra, de napközben ott van velem valaki más is, az gáz? Meg egyébként is honnan tudják, hogy éjszaka 1 fő van ott vagy 2?

Figyelt kérdés
2014. jún. 28. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ. Ha az apartman ára nem függ a benne lakók létszámától, akkor a kutya nem fog foglalkozni vele, akár be is jelentheted, hogy ketten mentek.

Ha függ az ár a lakók számától, akkor még mindig kétesélyes. Sok apartmant (főleg horvátoknál, olaszoknál) olyan házban adnak ki, ahol a tulaj is ott lakik. Ilyen eset a napközbeni vendéglátásba nem fog beleszólni, viszont azt nem fogja jó szemmel nézni, ha éjszakára is ott marad valaki. Ahol a tulaj nincs a környéken, hanem irodától kapjátok meg a kulcsot, ott figyelni ugyan senki nem fogja, hogy van-e ott rajtad kívül valaki, viszont az apartman egy személyre lesz bekészítve, ágyneműt, törölközőt neked kell biztosítanod a második főnek.

2014. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes választ.

Igen, láttam olyat is, ahol ugyanannyi volt egy és két főre is. Nem is a pénzről van szó, hanem a második személy adatait nem szeretném megadni... szóval hogy ne tudják, kivel vagyok ott.

2014. jún. 28. 23:35
 3/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb utazási irodában nem foglalkoznak, hogy ki van még ott - egy ember bérli x főre, és kész.
2014. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2014. jún. 29. 12:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Sok helyen, ha nem is a tulaj, de más figyeli. Légy olyan kedves, jelentsd be a tulajnak, hogy más is lenne ott rajtad kívül. Ellenkező esetben illetlenség, sőt ha lebuksz, egész életedre elvágod magad a tulajnál.
2014. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nem is a pénzről van szó, hanem a második személy adatait nem szeretném megadni... szóval hogy ne tudják, kivel vagyok ott."


Haver! Ez nem az internet, hogy anoním maradhatsz!

Kötelező megadnod az apartmanban lakók adatait a tulajnak, ő meg lejelenti a rendőrségnek!!

2014. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendőrségnek :D

Pont ezzel foglalkozik a rendőrség, hogy ki mikor hol alszik... :)

2014. jún. 29. 15:14
 8/9 anonim ***** válasza:

15:10,


Utazási irodában vagyok fejlesztő - úgyhogy nem, nem kötelező, nem adják le a rendőrségnek.


Egy foglaló ember neve szükségeltetik, illetve, hogy hány fő megy. A többi a kutyás se érdekli...

2014. jún. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már mindenki ilyen okos, akkor tisztázzuk!

Ha pl. Horvátországba mész, akkor KÖTELEZŐEN leadják a rendőrségen az adatokat,

sőt ki kell fizetni az idegenforgalmi adót is naponta és személyenként!


Amennyiben viszont idehaza mész el valami falusi apartmanba, akkor a tulajjal kell megegyezned.

Amennyiben loptak már el tőle valamit, vagy párszor lepusztították az apartmanját, akkor biztosan kérni fogja az igazolványokat!!!

Még kauciót is kiköthet!!


Sir Butcher!

Te meg képezd magad tovább és ne írkálj hülyeségeket, ha nem értesz hozzá!!

2014. jún. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!