Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mennyi borravalót "kell" adni...

Mennyi borravalót "kell" adni egy 4*-os szállodában?

Figyelt kérdés

Egy személyes kérésemet teljesíti a hotel ahova menni fogok wellnesselni. Semmit nem számolnak fel érte, azt mondták teljesen ingyen lesz, de én azért szeretném meghálálni ha lehet. Illik ilyenkor is borravalót adni? ha igen körülbelül mennyit?

(Ez egy komoly kérdés, komoly választ várok. hülye,sértő megjegyzések nem érdekelnek... köszi! )


2016. nov. 29. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

Én nem szoktam borravalót adni hotelekben. Minek? Alapból elég drága a 4 csillagos, egy hétre félpanzióval simán elkérnek 200 ezret, szerintem nem "kell" még ezen felül adni bármit is.

A személyes kérést is ha ingyen meg tudták oldani, akkor nem lehetett olyan nagy valami.

2016. nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából csak egy kisebb apróságról van szó, nekik még pénzbe se kerül.. Pusztán csak a kedves, megértő hozzáállásukat akarnám megköszönni. Tudom, hogy ez a dolguk, de azért valljuk be nem ma már nem túl megszokott erény a

2016. nov. 29. 14:50
 3/6 A kérdező kommentje:
a kedvesség
2016. nov. 29. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyrészt csak 4-5 csillagos szállodákban szállunk meg, de mi rendszeresen adunk borravalókat.

Tudjuk, hogy egy 2 hetes nyaralás alatt 20-30€/$ Minimum borravalóra megy el.

Mikor a Boy segít felvinni a táskát 1-5€ között adunk neki, a takarítonönek rögtön otthagyunk 5€-t. ha valaki segít nekünk extra dologban annak is adunk 1-2 €. a Takarítónö minden héten kap 5 €, és a végén még esetleg plusszt. Pincérnek csak akkor hagyunk ha a két hét alatt személyi pincérünk van, vagy is saját asztalunk és 1-2 pincér szolgál ki minket.


Ha csak 2-3 éjszakára mész Mo-n akkor érdemes egy 500Ftnak a zsebedben lenni, amikor segítenek neked felvinni a táskákat. Ès a végén ha meg vagy elégedve a takarítással akkor a takarítónönek valamennyit.


2 hetes nyaralás alatt fontos, hogy a takarítonö mindig jól takarítson ki, és sokszor kedveskedik ö is nekünk(virágot tezs a párnánkra vagy csokit hagy a gyerekeknek).

2016. nov. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt :) Es ezt hogyan illik atadni? 😆
2016. dec. 5. 04:06
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


A takarítóbnövel ritkán találkozunk, igy neki otthagyjuk a szekrényen. Nagyobb hotelekben a takarítonö hagy egy hivatalos cetlit az elsö nap a nevével...ébbe is bele lehet rakni neki és a komodon hagyni.

A Boy vagy más embernek meg egyszerüen a kezébe adjuk, hogy köszi.

2016. dec. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!