Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Egy hotelt miért értékelnek...

Egy hotelt miért értékelnek annyira különbözően a vendégek?

Figyelt kérdés

Például van aki tökéletesre értékeli míg más akár ugyanakkor egy lepratelepnek nevezi, minden apró részletre figyel stb.


Nekem az a gyanúm hogy a vendégek személyes igényszintje is meghatározza ezt. Például sok alapból igénytelen ember van aki ezt magáról nem is tudja és neki nem tűnik fel az adott hotel igénytelensége.



2019. ápr. 15. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó bekezdéssel meg is válaszoltad magadnak a kérdést. Mindenkinek más az igénye. Én például elvagyok egy sötét lyukban is, mert szállásra csak aludni járok, ha megyek valahova akkor programom is van és ott vagyok, nem a szálláson.
2019. ápr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy azért elégedettebb valaki, mert igénytelen. Vannak olyan emberek, akik mindenbe belekötnek, főleg étteremben, hotelben, üzletekben, ahol azt gondolják, hogy ők felsőbbrendűek, mint vendég, vásárló.

Az igaz, hogy mások az elvárások. De azok nem biztos, hogy reálisak. Pl. egy 2 csillagos panzióban nem ugyanolyan reggelit vagy szolgáltatásokat várjon valaki, mint egy 5 csillagos hotelban.

Leginkább az számít, hogy volt-e valami rendkívüli esemény, probléma, abban hogyan segített a személyzet, vagy nem segített. Meg eleve minden ember máson akad fenn. Valaki nem csinál ügyet a problémákból, előfordulhat bárhol. A lényeg, hogy megoldják. Van, aki meg mindent személyes sértésnek vesz.

2019. ápr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Mindenki a saját igénye alapján értékel.

Én ha hotelt keresek mindig a rossz véleményeket olvasom el. Ha 50 emberből 25 ugyanazt a negatív értékelést adja, akkor nálam az a hotel kiesik. De ha csak 4-5 ember panaszkodik a többi dicséri akkor érdekel a hotel.

Én is a saját igényeim alapján írok rossz vagy jó véleményt. Sőt én képeket is szoktam csinálni.

2019. ápr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
10%
Nyilván aki a víz villany nélküli vályogviskóban nőtt fel és most is valami lepattant 1,5 szobás panelban lakik annak mások az igényei mint annak aki a Rózsadombon nőtt fel. Meg lehetnek egyéni esetek között is különbségek, pl vannak jobb meg rosszabb szobák minden hotelban, ahogy a személyzet munkája sem konstans, van hogy ők is lazábban veszik a takarítást az meg valakinek még elfogadható, valakinek meg már nem.
2019. ápr. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy jó tippem erre: a legtöbb oldalon meg tudod nézni, más szállásokat hogyan értékelt az adott felhasználó. Ebből bizony látszik, ha nagyon panaszkodós tipus az illető.


A másik oldalról pedig velem is előfordul, hogy az igenyeim szintje nagyjából konstans, de a szálláskínálat minősége változik - mondjuk egy kis eldugott faluban örülsz, ha egy nyekergő ágyat kapsz az alig fűtött, 1990-es èvek óta fel nem újított házban, de mondjuk az azt kiadó nénike fantasztikus vacsorával és pálinkával kínál. Aztán meg elmegyek rá egy hónapra üzleti útra egy négycsillagos, bár kissé személytelen szállodába. Na most akkor lehúzzam a falusi szállást? A négy csillagos hotelben, ha nem köszönt vissza a takarító, az mínusz egy csillag, a falusi szálláshelyen meg nem zavart úgy a rossz fűtés, mert magamra húztam inkább a dunyhát? Nehéz ezt mindig kiegyensúlyozott módon csinálni, így bizony sokszor az értékeléskori hangulat dönt.


Így pedig ha épp konfliktusa volt valakinek számlafizetéskor és mondjuk már a reptéri buszról lepontozza a szállást az máshogy fog értékelni, mint aki az amúgy fantasztikusan sikerült nyaralás képeit nézi vissza a vasárnapi húsleves után, az utazás utan egy héttel.

2019. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sokan élik ki magukat abban, hogy értékelhetnek másokat relatíve anonim módon. Engem túlzottan nem szokott érdekelni a szállás, legyen egy ágyam, lehetőleg patkány nélkül (ez utóbbi feltétel nem mindig teljesült), trópusi országban egy klímát vagy ventilátort szívesen veszek. 8 óránál többet úgysem vagyok a szobában, amennyivel drágább a reggeli, annyiért a legtöbb városban remek kaját adnak.
2019. ápr. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Más embernek más-más a fontos. Én úgy vagyok vele, mint az a válaszoló, akinek mindegy a szállás, mert az egész napot a városban tölti úgyis. Persze koszos ne legyen, de pl. ha egy nap nincs meleg víz, csak hideg, az még nem akaszt ki. Én se putriban nőttem fel, de nyaraláskor nem igénylem a flancot.

Aztán nekem pl. fontos a wifi, mert a melóm megköveteli, hogy mindig elérhető legyek, és mobilnet sok esetben kicsit drága lenne. Ha azt írja a szállás, hogy van jó wifi, közben meg nincs, azt le fogom pontozni, akkor is, ha ötven olyan ember nyafogja oda alá, hogy "nyaraláskor nem netezni kell", akinek a munka annyi, hogy péntek délután négykor kilép a melóhely ajtaján és hétfő reggelig nem gondol rá.

Aztán van, aki a szállodán belül is jobb szobát kap, és ha a másiké a tengerpartra néz, a tiéd meg a tűzfalra, akkor jogosan morogsz, ha ugyanannyi az ára.

2019. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Jól írják. Mindenkinek a saját igénye a fontos, és ez alapján értékeli a szállodákat.

Nekem egy szállodai szoba nem csak egy szoba. Ahogy előttem is írta valaki, hogy a munkája a neten zajlik, nos az én munkám is. Internet, wifi nélkül nem tudok dolgozni. De ha 2-3 hétre elmegyek nyaralni, akkor nem viszem a munkámat magammal. Ilyenkor már előre értesítek mindenkit, a munkáimat időben befejezem, vagy előzetes megbeszéléssel elnapolom, de nem dolgozom nyaralás közben. Így nekem nem fontos, hogy a szállodai szobában van wifi vagy nincs. Voltaképpen nyaralás alatt szándékosan nem engedem, hogy bárki is elérjen.

De nekem fontos, hogy a szállodai szoba, tiszta, szép legyen, és érezzem, hogy megfizettem a szállásom árát. Én sosem megyek egy olcsó hostelba, mondván, csak aludni megyek oda.

Igaz, én is csak aludni megyek a szállodába, mert szeretem felfedezni a világot, de akkor is fontos, hogy ha késő éjszaka visszaérek a szállodába, egy kis luxus kényelem várjon. Nekem fontos, hogy külön fürdőszoba legyen, hogy legyen medence.(kivéve ha tenger mellett vagyok) Én élvezem, hogy 24 órás porta van, hogy a szállodának van étterme ahová már fél 7-kor letudok menni reggelizni. Nagyon fontos, hogy az ágynemű, törülköző tiszta legyen. De én meg is fizetem a szálloda árát. Ahogy előttem is írták. Drágább mindig az a szoba ami tengerre néző. Inkább fizetem a drágábbat, de ha kimegyek az erkélyre akkor a tengert lássam. A legcsodálatosabb érzés amikor reggel felébred az ember a tengert látja.

Évi kétszer megyek távoli helyekre nyaralni. Szerencsémre eddig még nem volt okom panaszra. Kisebb hibák voltak, de azok nem zavartak.

2019. ápr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
@8 Igen, nyilván különböznek az igények, én inkább utazom majd' minden hónapban és fizetek tizedannyit a szállásért. Sok esetben kimondottan hozzátesz az élményhez, Közép-Ázsiában utazva mindig van pár éjszaka jurtázás meg nagyon helyi vendégházak, volt ahol levágtak nekünk egy kecskét, mert vagy 3 éve nem járt a faluban külföldi, egy hostelben meg mindig lehet pikk-pakk útitársakat keríteni.
2019. ápr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ma 10:50

Nincs gond ezzel a nyaralással sem. Te neked ez az igényed. Én nekem más. Igen én is évi kétszer ázsiai országokban nyaralok a férjemmel, de azért mert évi szabim korlátozott. ( 31 nap) ezt kell beosztanom. Én nem tudok hostelben lenni, nem tudok jurtában kecskevágást végignézni. Ezek nem vonzanak, inkább taszítanak. De akinek ez a jó, és emlékezetes nyaralás azt is megértem, hiszen nem vagyunk egyformák. Ln inkább a kényelem a luxus nyaralás híve vagyok. Mi sem a kimondott turisztikai helyekre megyünk, és mi is jártunk már olyan helyeken ahol fehér embert , vagy turistát ritkán láttak ha láttak. Voltunk olyan helyen (eltévedtünk) ahol katonák segítettek, idegenvezetőnk lett, megmutattak mindent ami szép, és szállást is biztosítottak. Kína egyik tartományában tényleg mi voltunk az érdekesség. Egyszerűen nem láttak még turistát. Csodálatos élményt kaptunk tőlük, a legszebb házukban szállásoltak el minket.. Vannak ilyen helyzetek is. De ha foglalok szállást előre akkor az luxus szállás legyen. Nekem a nyaralás a kényelem, luxus, és a csodálatos élményekből álljon. A hátizsákos turizmus már nem nekem való.. De minden tiszteletem azoknak a fiataloknak akik hátizsákosan minimális igényekkel is képes nyaralni a nagy világban.

2019. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!