Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés

A kérdés

Mennyit fogok fizetni egy 51 ezer Ft értékű Kínából rendelt csomagert itthon?

Mennyit fogok fizetni egy 51 ezer Ft értékű Kínából rendelt csomagert itthon? Mivel nem EU ország és 150€ felett van adó és vám köteles plusz a futár! Hogyan számolhatók ki nagyjából h mennyire szamitsak átvételekor?!

Keress kérdéseket hasonló témákban: pénz, vám, adó, Kína

aug. 14. 11:01  Privát üzenet  

A válasz

Pontos összeget nem tudok mondani, csak annyit, hogy a termék ára+postaköltségre rájön a 27 % ÁFA és esetleg a vám(ezt nem tudom pontosan, milyen határtól mennyi) és a vámkezelés költsége úgy tudom, 3.500 ft.

Szóval a 27 % ÁFA és a 3.500 ft biztos, a maradék (számomra ismeretlen) tényező a vám mértéke. Attól is függ, hogy magánszemélytől vetted vagy cégtől, stb.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont aug. 14. 11:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Koszonom a választ! És ilyenkor kell valamilyen nyomtatványt is kitölteni?? Vagy vissza lehet igényelni a plusz költséget mert adó és vám mentességet ígértek elvileg a csomag biztosításának megkötésével

# 2/2Időpont aug. 14. 14:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha megrendelek az amazonról, ebayról több elektronikai cuccot, telefontokot, és itthon, Magyarországon eladom drágábban, akkor ezt be kell jelenteni? Hogy adjak számlát, vagy nyugta jó? Hogy adózok?
Online rendeltem Németországból, számlán 27% áfa szerepel. Értem, hogy itthon ennyi de kint nem. Ezt az áfát megkapja a magyar állam?
Külföldre költözhet valaki 5 gyermekkel LEGÁLISAN úgy, hogy itthon adótartozása, jelzáloghitele és + 1 hitele van?
Külföldön élek, itthon vagyok 1 hónapig. Van bármilyen mód, hogy alkalmi munkát vállaljak, de ne kerüljek vissza a rendszerbe (TB, adóbevallás)?
Előre fizettem egy külföldi csomagért és nem tudom mi van ha nem vagyok itthon mikor kihozzák? Hogyan kapom meg akkor?
A Uk elküldi az adóviszatéritést Magyarországra is, ha most itthon vagyok (az itteni címem beállítva)? Amúgy hol tudok befizetni VOLUNTARY CONTRIBUTION -t, hogy teljes legyen az...

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Adózás, könyvelés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!