Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van a Navnál tartozásom. Ha...

Van a Navnál tartozásom. Ha részletfizetesi kerelmem elfogadjak a folyoszamlam felszabadul az inkasszó alól?

Figyelt kérdés
5évig kulfoldon dolgoztam. A munkaugyinel bemutattam a papírokat, navnál nem ( tudom utolag hulye voltam ez van) ott tartok, hogy 250 000tartozasom van. A legutobbi fizum nem tudtam mar levenni. Most kertem reszletfizetest, vegrehajtas alatt allok. Ha megadjsk, akkor felszabadul az a penzem es le tudom venni vagy az már "bukó" es annyival kevesebbet kell majd visszatorlesztenem?
2019. szept. 30. 01:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen tartozás? 124. egészségügyi szolgáltatási járulék?


Mert ha igen, akkor kérj automatikus részletfizetést (500 ezer alatt megadják vagyonfeltárás nélkül), és az amint jogerős lesz, az inkasszót visszavonják a bankszámládról.


Utána sürgősen szerezz be olyan igazolást, amivel bizonyítani tudod, hogy milyen időszakban volt külföldön biztosításod. A NAV-nál ezt be kell mutatni, és ha olyan időszakra íródott elő az a bizonyos eü. szolg. járulék, amikor kint dolgoztál, visszamenőleg törlik a tartozást.

Ha közben volt a hátralékra "befizetés", és több, mint amennyi tartozás a folyószámla felülvizsgálata után marad, az túlfizetésként fog jelentkezni és visszaigényelheted.


Amit leinkasszáltak a számládról, azt már nem adják vissza, annyival kevesebb a tartozásod.


De a fenti módon tudod intézni az ügyeidet.


Ha valamit nem értesz, írj nyugodtan.

2019. szept. 30. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1, mi lenne, ha nem fo.snád a szót, hanem a kérdésre próbálnál válaszolni a hülye rizsa helyett???


Kérdező, igen, ha megkapod a részletet, akkor kvázi eltűnik a tartozásod, minden hónapban csak az aktuális lesz előírva, inkasszó megszűnik az elbíráláskor.

2019. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom! Es ha holnap megkspjak ezt a reszletigenylos papirt tolem onnsntol kb mennyi ido mig eletbe lep ez?
2019. szept. 30. 12:40
 4/5 anonim ***** válasza:
30 napon belul elbiraljak
2019. szept. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"1, mi lenne, ha nem fo.snád a szót, hanem a kérdésre próbálnál válaszolni a hülye rizsa helyett???"


Kedves "Rizsa"!


A stílusod nagyon paraszt, bár azt nem tudom, miért zavar, ha segíteni akarok a kérdezőnek.

Kérdésében megfogalmazta, hogy külföldön dolgozott, és ott tart, hogy 250 ezer forint tartozása van.

Ebből arra következtetek, hogy valószínűleg egészségügyi szolgáltatási járulékon áll ez fenn.

Ha igen, és olyan időszakra, amikor külföldön dolgozott, akkor tudja visszamenőleg töröltetni, nem kell kifizetnie.


Ha nagyon zavar a rizsám (akár a mostani is), akkor ne olvasd végig azt Te PARASZT! Köszönöm!


Mikor szabadul fel a bankszámlád?


- Ha a tartozás esedékességét követő 8 napon belül adtad be a kérelmet, az azt követő napon.

- Ha automatikus részletfizetési kérelmet először nyújtottál be a tartozásra, és a feltételeknek megfelelsz, akkor a benyújtást követő napon

- Ha a fentiek közül egyik sem igaz Rád, akkor a helyt adó határozat jogerőre emelkedésének napján vonják vissza az inkasszót a számládról.


A PARASZT ne olvassa el, mert úgy sem tudja felfogni az olvasottakat...

2019. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!