Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy ismerősöm számláján...

Egy ismerősöm számláján inkasszó van, ezért a fizetését az én bankszámlámra szeretné utaltatni. Ha ez kiderül, akkor tőlem is levonhatják a tartozását?

Figyelt kérdés
Nekem nem tetszik az ötlet, erősítsetek meg benne, hogy nem jó ötlet ebbe belmenni.
2018. aug. 25. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Fizetési átutalásnál megtudják az új bankszámlát. Én nem mennék bele.
2018. aug. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Egy idő után magából a fizetéséből fognak letiltatni.
2018. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondolom!
2018. aug. 25. 12:48
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
a te szamlad nem inkasszozhatjak, de ahogy elottem irjak, o mar a csokkentett, levont fizetest fogja kapni, tehat igyis-ugyis bukja
2018. aug. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha már inkasszó van, a fizetéséből is tiltanak!
2018. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
38%
másrészt én úgy vélem, hogy előbb-utóbb a nav is vizsgálódna, hogy mégis kinek a jövedelmét kapod, ha te konkrétan nem is ott dolgozol. aztán ha kiderülne ez a "trükk", téged sem feltétlenül dícsérnek meg.
2018. aug. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Problémád nem lehet belőle, de én egy ilyenbe nem mennék bele soha.


- Majd Te fogod bankautomatából felvenni az Ő fizetését minden hónapban, és szerveztek egy találkozót, hogy átadhasd neki? Lepapírozva, hogy később ne vádolhasson meg semmivel?

- A banki költségek kettőtök között miként fognak alakulni?

- Közös lónak túrós a háta, ez így volt, és így is lesz. :)

2018. aug. 26. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen munkáltató menne bele ilyenbe! Hiszen te nem dolgozol ott mégis kapsz "fizetést", az ismerősöd pedig később perelhetné őket, mert nem kapott tőlük fizetést.

Egyébként a fizetésről szóló letiltást maga a munkáltató kapja meg. Neki kell a követelt részt a megfelelő helyre utalnia, a maradékot pedig az alkalmazottnak.

Amúgy miért nem kéri inkább KP-ban?

2018. szept. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!