Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATÀs vàllalkozàsomhoz szükség...

KATÀs vàllalkozàsomhoz szükséges havi szinten könyvelőt fizetnem?

Figyelt kérdés
Szeptemberben indítottam a vàllalkozàsom, alanyi mentes vagyok, pénztàrgépet nem igénylő tevékenységi körrel. Ismerős könyvelő segített az adminisztrációban. Ha jól értem évente kell bevallàst készítenem, van szükség arra hogy havonta könyvelőt fizessek vagy elegendő a bevallàs elkészítésre igénybe vennem? Év közben mi a könyvelő teendője?

2019. okt. 6. 15:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Évente 60ezer ft nem tétel azért, hogy a NAV ne cseszegessen.
2019. okt. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

"Évente 60ezer ft nem tétel azért, hogy a NAV ne cseszegessen."


Nagyon nagy tetel. Egy tajekozott konyvelo 1 ora alatt elmond neked mindent, amire figyelned kell, azt onalloan tudod kovetni, ezert max egyszeri 6000 forint a korrekt ar. Aztan feliratkozhatsz peldaul a szamlazz.hu "autokata" szolgaltatasara, evi 10-15k, az figyelmeztet hataridokre, torveny valtozasokra, stb. Ha belebonyolodsz valamibe, megint fizethetsz eseti konzultacioert, de nem kene, ha onalloan nem tudod megoldani meg egy KATAnak sem az intezeset, hat...

2019. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
57%
Te így gondolod. Én meg nem. Van, aki a haját is magának vágja. Én meg nem. Ennyi. Ez egy szolgáltatás, mindenki eldöntheti, megéri-e neki. Nekem meg.
2019. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Hidd el kérdező jobban jársz, ha kifizetsz egy könyvelőt, hacsak nincs a családban valaki aki szivességi alapon elvállalja az ügyeidet. Jól hangzik, hogy nem kötelező konyvelő kata EV esetén, de erősen ajánlott :) !
2019. okt. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

"Van, aki a haját is magának vágja. Én meg nem. Ennyi."


En inkabb ugy fogalmaznek, hogy van, aki ki tudja torolni a hatsojat, van, aki nem. Egy KATA-s EV "konyvelese" trivialis, ha ennyit nem tudsz megtanulni, nem biztos, hogy EV a helyes irany szamodra. Ennyi.

2019. okt. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
57%
Rendes, h ennyire a szíveden viseled azt a havi 5ezer forintomat. Lehet, h a nNAVval nem szeretek backódni, de a szakmámhoz meg értek annyira, hogy ne essen nehezemre kitermelni ezt a havi 5ezret. Ha neked nehéz, akkor lehet, hogy neked kellene váltanod.
2019. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

"Ha neked nehéz, akkor lehet, hogy neked kellene váltanod."


Nem ertem az erved. Ha ki tudok termelni konnyen x osszeget, akkor tokmindegy, hogy mire szorom?


Illetve, nem hiaba szorgalmazom, hogy egy vallalkozo assa bele magat a konyveles alapjaiba. (Ami KATA eseten aztan tenyleg ne legyen kihivas!) Ha te teljesen rabizod magad egy masik emberre es nem ertesz hozza, teljesen ki vagy szolgaltatva. Nem egy tortenetet ismerek, amelyben a konyvelo hibajaert (vagy szandekos sikkasztasaert) a vallalkozo szenvedett kart.

2019. okt. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Fel kene fogni, hogy a vallalkozosdi nem csak annyit jelent, hogy szamlaznod kell, hanem oriasi felelosseg harul rad, illene megismerni a jatekszabalyokat, mert attol fuggetlenul, hogy tudomasul veszed-e vagy nem, egy nagyon bonyolult, sokoldalu jatszmaban veszel reszt!
2019. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Te így gondolod, én meg nem, ahogy fentebb már írtam.
2019. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"Te így gondolod, én meg nem, ahogy fentebb már írtam."


Ez evidens lett volna, nem?

2019. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!